Жестоко!

Мис Норвешка имаше мала незгода со вепар тежок 400кг

28-годишната блогерка и модел Сара Бенедикт Нелсон само сакала да си приреди интересно патување на фармата за себе и за нејзината мајка. Мис Мултиверс Норвешка 2021 година ги обожава животните, што лесно може да се види на нејзиниот Инстаграм. Каде и да оди девојчето, секаде ќе се фотографира со некое животно, без разлика на неговата

Се отвори земјата во Солун и проголта автобус со 15 патници

Во автобусот се наоѓале 15 работници од рафинеријата за нафта во Солун, но за среќа нема повредени, соопштија локалните власти. Според фотографиите можеме да забележиме дека предниот де дел од автобусот пропаднал во дупка сред патот. Се претпоставува дека ерозијата на почвата под асфалтот била предизвикана од обилните дождови што го зафатија поголемиот дел на

Руски новинари побараа вакциниран пациент со 90% заболување на белите дробови да каже дека не бил вакциниран

Прилично чудна епизода се случи во Стари Оскол. Локалните новинари дојдоа во наводно „преполната болница за ковид“ за да интервјуираат 27-годишен пациент кој има 90% оштетување на белите дробови. Младиот човек мораше да каже пред камера дека не бил вакциниран и сега страда од страшните последици од оваа одлука. Сепак, на Интернет се појави видео

Обвинение против Хрватка која не може да се нарече мајка: Собирала пари за болното дете и ги потрошила на себе

Обвинителството на округот Велика Горица покрена обвинение против 34-годишна жена која е обвинета дека е мајка и законски застапник на дете родено во 2008 година, а во периодот од 24 јануари до 2 мај 2019 година тешко ги повредила правата на детето, што довело до неговата смрт. Таа е обвинета и за затајување. Обвинението ја

Млада девојка е во кома по залуден херојски подвиг да го спаси своето мало кученце

20-годишна жена се здобила со ужасни изгореници на 90 проценти од телото откако скокнала во топол извор во националниот парк Јелоустоун, во обид да го спаси своето куче. Лајха Слајтон и нејзиниот татко, Вудрау, во вторникот го посетиле паркот и се паркирале близу „Гробниот извор на Мајден“, веднаш до реката Фајрхол. Двете семејни кучиња, Расти

Пред да прегазите шатор со булдожер обавезно проверете дали има некој внатре

Еден човек е пренесен во болница, откако шаторот во кој живеел бил прегазен од булдожер со кој управувале работници што расчистувале логор на бездомници. Наводно, неименуваниот маж бил слушан како „вреска“ од внатрешноста на шаторот, додека бил заробен внатре. По инцидентот, што се случи во Вашингтон, на 4 октомври, се огласи портпаролот на градскиот оддел

Депресијата е виновна: модел со тетоважа на целото тело ја именуваше причината за желбата да се промени до непрепознатливост

Популарна австралиска блогерка, чие тело има над 100 тетоважи, ја именува причината за нејзината желба да се промени до непрепознатливост. Моделот Амбер Лук (26) објасни дека како тинејџерка се соочила со депресија и ја изгубила самодовербата. „Првата тетоважа ја направив на 16 години. После тоа, почувствував дека мојата самодоверба се подобри и решив да продолжам

Романтичен предлог за брак со авион заврши катастрофално

Мал авион се урна на еден остров во близина на Монтреал по неуспешен обид за романтично запросување, убивајќи еден патник. Одборот за безбедност на Канада рече дека авионот, Cessna 172, по себе влечел знаме на кое пишувало “Дали ќе се омажиш за мене”. Во овој момент не е познато дали лицето што го организирало запросувањето

Таткото ја учи ќеркичката како да се однесува со змијата која што може да ја проголта во еден залак

Треба да се биде хуман со животните и тоа е одлична животна лекција, но во исто време треба да се биде и многу претпазлив, да не случајно змијата е гладна или вознемирена, па работите да не тргнат според планот.

Член на криминална банда се разнесе за „едукативни причини“

Главниот осомничен за  повеќе од десетина бомбашки напади на банкомати се разнесе додека снимаше видео туторијал, соопшти полицијата. Холандската и германската полиција објавија дека уапсила 9 членови на банда која основала илегален „центри за обука“, учејќи ги луѓето како да разнесат банкомати и да имаат слободен пристап во парите во нив. Бомбашките напади на банкомати