Жестоко!

Чеченски полициски час, по примерот на Индија, но една работа властите не зеле во предвид

Ги наоружале полицајците со пластични цевки, какви што се користат во мафијашките кругови на Чеченија, за казнување на непослушните. Им дале дозвола да го тепаат секој човек што ќе го видат на улица без заштитна маска. Ај што ќе ги тепаат како животни, проблемот е што луѓето нема од каде да купат маски.

Како Американците се подготвуваат за најлошото? Прошетката во една продавница за оружје кажува многу!

Ние не размислуваме на најлошото, затоа што секој се надева дека за месец-два ова ќе го снема и ќе се заборави, но тие имаат друг менталитет и некои работи како оружјето им се многу достапни, се купуваат дури и во самопослуга.

Русин падна од терасата на 16-кат и преживеа благодарение на една среќна околност – падна врз скап автомобил

Еве зошто секој треба да вози автомобил со добри амортизери! Ова е видеото од падот! Сѐ уште не се знае дали причината за падот на овој несреќник од Санкт Петербург била водката.

Лондонските трговци сакаат да со збогатат на тоалетна хартија

Цената на пакет тоалетна хартија магично се зголемила на 10 фунти за пакување (670 денари). Залепиле едно ливче дека целата е толку висока заради високата набавна цена. Погледнете го муштеријата што им направи. Вака треба да им се прави и на сите наши што прават слични работи.

Маскиран крадец ѝ се извини на шанкерката откако таа го препозна неговиот глас

Маскиран разбојник се откажал од грабежот и ѝ се извинил на шанкерката откако таа го препознала неговиот глас и го идентификувала по име. 29-годишниот Лук Џонс ѝ се заканил со пиштол на Ивет Смит, која работела како шанкерка во Емпориум Снукер клуб. Жената го затворала клубот во јужен Велс во Баргоед околу 23:15 кога маскираниот

На UFC боксерката ѝ се смени личниот опис за само неколку минути во опасната борба со својата противничка

Добар пример за тоа како работите можат да тргнат по лош пат за време на UFC борбите е „судбината“ на боксерката од Полска Џоана Једрезецк која остана во ужасен оток на челото, по нејзината битка со шампионот Жанг Веили. Жестоките удари во главата и донесоа на Џоана глава која повеќе наликува на вонземјанинот ИТ отколку

Брачен пар си купил куќа во американската држава Колорадо, за потоа да откријат ужасно изненадување под дрвените штици на подот

Шејнон Мекфаден и Ројс Робинс се преселиле во куќата на улицата Рушмор во градот Елизабет, но набргу сфатиле дека нешто не е во ред со нивниот нов дом. На нивно изненадување и терор, од под дрвените штици почнале да излегуваат змии. Како што затоплувало времето низ домот имало сѐ повеќе и повеќе змии. Иако е

Питонот реши да се „почести“ со еден пешкир, но набргу зажали откако заврши на ветеринар

Повеќето луѓе знаат како функционираат питоните. Тие не се отровни, но го гушат, а потоа и го голтаат нивниот плен. „Килимовиот питон“, кој потекнува од северо-западниот дел на Австралија, не е претерано агресивен и расте во просек од 1,5 до 2,5 метри во должина. Така што многу луѓе ги чуваат како домашни миленици. На 18