Џенифер Лопез направи мала замена со Алекс Родригез, а вие одлучете кој подобро изгледа

Џенифер Лопез заедно со Алекс Родригез одлучи да се приклучи на предизвикот во кој на песната на Дрејк Nonstop во делот кога се вели „I just flipped the switch“ луѓето треба да си ги заменат местата.

Сепак оваа замена која започна прилично пријатно, заврши малку чудно и прилично смешно…

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.