10 луѓе кои си ги промениле животите на подобро и едвај чекале да му кажат на светот за тоа

Ослободени од лошите навики, вишокот тежина и понижувачките односи, луѓето конечно преземаат чекор напред кон подобра верзија на себе.

И ова се рефлектира во изгледот – тие буквално цветаат, почнуваат да се сакаат себе повеќе и вака нивните животи целосно се менуваат. Новиот живот започнува неочекувано: не од понеделник или нова година, туку со одлучувачки чекор.

„Имав 27 години, во брак, имав работа, дом, но не се чувствував дека го живеам животот целосно. Продадов се и со сопругата тргнавме да патуваме. Сега живееме во Гоа.“

Џен Аткин по раскинувањето со дечкото изгуби 51 килограм и стана „Мис Велика Британија – 2020“

Трансформација во 3 години од спортување. 70 години лево, 73 десно.

Еднаш ќерката на Сара, Џејн Адамс објави фотографија од нејзината мајка на Инстаграм и предизвика бум. Сега Сара работи како модел.

„Јас изгубив тежина, почнав да посетувам фризер и мудро да бирам облека. Но, главната работа е што научив да комуницира со луѓето и сфатив дека да се мразиш себеси е глупаво.“

„Јас избегав од токсична врска што ми го уништи менталното и физичкото здравје. Сега сум слободна и среќна, а тоа може да се види на фотографијата.“

„Пред 11 месеци ја напуштив работата, продадов се што имав и решив да пловам низ целиот свет. И ова е местото каде што сум сега – денес е покриена мојата 10 000 милја.“

„Пред и по операцијата. Имав неколку пријатели кои не ме препознаа и пружија рака да се запознаат“

Дин Шнајдер ја напуштил работата и се преселил во Африка, каде создал засолниште за животински свет.

„Ослабнав 50 килограми. Еве како се смени моето лице.“