6 позитивни филмови кои ќе го претворат дури и најтешкиот ден во одмор

Секој филм има своја цел. Некои не оставаат да си ги чешаме главите додека се обидуваме да решиме мистерија, некои нè тераат да размислуваме за прашањата на современиот свет, а потоа има и такви што прикажуваат интересни историски настани.

Но, постојат и филмови кои служат како „апчиња за среќа“ за гледачите и токму овие треба да ги гледаме кога имаме лош ден.

Life Doesn’t Come Again

Овој индиски филм е за двојка која наскоро се свршува. Но, пред да го направат овој важен чекор, парот одлучува да ги собере своите пријатели и да организира некои незаборавни прослави. Тие поставија цел: да се забавуваат што е можно повеќе и да го обојат градот црвено. Овој филм е полн со светли бои и емоции и ќе ве натера да сакате да се радувате и да го живеете живот во потполност.

Aloha

Главниот лик на филмот е американски консултант за оружје, име Брајан Гилкест. Тој има 37, комплициран е и исклучен од околината. Брајан го испраќаат на Хаваи каде треба да го контролира лансирањето шпионски сателит. На островот, тој запознава девојка по име Трејси и тука започнува авантурата.

Same Kind of Different as Me

Рон Хол и неговата сопруга Деби се богат пар, чии животи се приближно блиску до совршени. Но, дури и да живееш таков идиличен живот има свои проблеми што ја тестираат силата на нивната врска. Тие запознаваат некои бездомници кои им го свртуваат животот наопаку што служи како ненадејно спасение за семејството.

A Million Ways to Die in the West

Главниот лик се вљубува во мистериозен странец и тука почнуваат да се случуваат животни настани кои будат многу емоции кај гледачите.

Tag

Мажите се големи деца – барем, тоа е она што може да се каже за главните ликови на овој филм. Во училишните денови, 5 пријатели започнаа игра која стана напредна верзија на „криенка“. На крајот на смешни и интересни начини сите пријатели се „фатени“ освен еден. На денот на неговата венчавка тој треба да внимава да не биде „фатен“.

Alibi.com

Скоро на сите им треба добар изговор за да прескокнат семејна вечера, да избегнат училиште или да го остават својот сопружник за еден ден да поминат извесно време со пријателите. Ова е она што го прави агенцијата на Грег: тој и неговите пријатели смислуваат  убедливи алиби за своите клиенти. Иронично, како најдобар лажливец во светот, Грег се вљубува во девојка која не може да издржи лаги. Што треба да се направи во таква ситуација?