Како би изгледале познатите личности доколку беа обични луѓе

Ние сме навикнати да ги гледаме познатите личности секогаш во најдобро светло и не би можеле да ги замислиме поинаку.

Сепак, уметникот со седиште во Њујорк, Дани Еванс, во својот проект Планет Хилтрон, ја пушти својата имагинација на прошетка и ги „среди“ познатите луѓе во Фотошоп, да видиме како би изгледале ако се обични луѓе. На секој од нив можел да му се случи овој втор живот.

Ријана

Ники Минаж

Бред Пит и Анџелина Џоли

Џони Деп

Дејвид и Викторија Бекам

Никол Кидман

Скарлет Јохансон

Мадона и Лејди Гага

Џенифер Лопез

Сара Џесика Паркер

Мајли Сајрус

Гвинет Палтроу

Ким Кардашијан и Канје Вест

Том Круз

Џенифер Анистон

Бијонсе и Џеј-Зи