Како изгледаа 12 познати милијардери пред да се збогатат

Светот никогаш немал толку милијардери како што има денес. Програмерите, режисерите, писателите, уметниците – има над 2.000 луѓе на списокот милијардер на „Форбс“, кој постојано расте.

Покрај тоа, некои претприемачи, како Џеф Безос на Амазон, стигнаа до врвот со 100 милијарди долари. Но, еве како некои од нив изгледаа кога светот не знаеше дека постојат.

Бил Гејтс (ко-основач на Мајкрософт, 109,6 милијарди долари)

Илон Маск (претприемач, 30,7 милијарди долари)

Кајли Џенер (претприемач, 1,0 милијарда долари)

Лери Пејџ и Сергеј Брин (основачи на Гугл, 64,6 и 62,3 милијарди долари)

Стивен Спилберг (режисер, 3,6 милијарди долари)

Сузан Војчицки (извршен директор на Youtube, нето во вредност од 160 милијарди долари)

Опра Винфри (телевизиска личност, 2,8 милијарди долари)

Ј.К. Роулинг (писателка, ~ 1 милијарда долари)

Марк Закерберг (ко-основач на Фејсбук, 81,8 милијарди долари)

Џорџ Лукас (режисер, 6,3 милијарди долари)

Џеф Безос (основач на Амазон, 115,5 милијарди долари)

Канје Вест (медиумска личност, 1,5 милијарди долари)