Жестоко!

„Како да го заштитите домот од крадци?“ Поранешна жена крадец, којашто поминала 10 години во затвор, ги открива начините на кои крадците го гледаат вашиот дом

Џен Гомез точно знае како размислува провалникот кој го разгледува соседството – затоа што таа порано била таква. Откако била осудена на 10 години во државен затвор во Флорида, поранешната провалничка ја сподели „листата за проверка“ низ која поминувала пред да ограби дом – а некои од пречките што луѓето ги користеле всушност го направиле

Необична несреќа: Жена за малку ќе се задавела од парче храна, за потоа да проголта и цела четка за заби!

21-годишна девојка ја проголтала целата четка за заби откако ја употребила за да го извади парчето храна коешето и се заглавило во грлото. Хејзеа, од Шпанија – чиј целосен идентитет беше сокриен од странските медиуми – тврдеше дека јадела мисирка на 29 ноември кога почнала да се гуши од месото. Задишана, нејзиниот прв потег бил

„Ја фатив мојата „баба“ како го дои моето дете. Повикав полиција. Дали претерав?“

Кога ќе станете родители, тоа може да ги промени работите во вашите животи, особено во односот на вашето пошироко семејство. Некои откриваат дека раѓањето дете ги зајакнува семејните врски, додека други може да се соочат со постојани конфликти со роднините – исто како што се случило со корисникот на „Редит“, SammyandMe35 , кој ја фатил

Брачен пар од Јапонија не зборувале цели 20 години, а живееле во иста куќа и биле во брак. Која била причината за овој 2 децениски молк?

За клучот за долг и успешен брак се дебатира одново и одново. Иако добрата комуникација може да биде еден од заедничките именители во повеќето случаи, еден јапонски пар успеал да остане во брак 2 децении без да разговараат еден со друг. А причината зад нивниот тивок брак е уште поизненадувачка.   1. Тивкиот третман Тивкото

Експерти го откриваат хаосот што се развива во телото кога ќе останете само една ноќ без сон. А, дали сте знаеле што се случува ако не спиете 4 ноќи?

Секој кој некогаш останал без добар сон ќе се сеќава на борбите што ги доживеал следниот ден. Се чувствувате збунето, делириум, емотивно и едвај успевате да функционирате. Понекогаш, несаканите ефекти од лошиот сон може да бидат слични на лош мамурлак, предизвикувајќи гадење и главоболки. Тие го опишуваат хаосот како „ефект на бранување“ – при што

„Нашиот свет е во хаос. Германија, имаме проблем!“ Најпродаваниот европски таблоид излезе со жесток манифест за опасноста од мигрантите што се пуштаат со години

Уредниците на најпродаваниот европски таблоид гордо се фалат дека ги чувствуваат емоциите на своите читатели и ги слушаат нивните срца. Кога 1,1 милион мигранти пристигнаа во Германија во 2015 година, Билд Цајтунг започна кампања за „добредојде“, повторувајќи ги чувствата на тогашната канцеларка Ангела Меркел, која еднострано ги отвори границите на земјата за Сиријците кои бегаат

Земјата од соништата: Американските градови се борат со логорите за бездомници, луѓето сметаат дека ова не е решение

Фрлајќи ги шипките од шатори, ќебињата и други работи, Вил Тејлор помина едно летното утро помагајќи им на пријателите да го уништат она што до вчера бил нивниот дом. Не е прв пат и нема да биде последен. Изведувачи од градот Портланд пристигнаа да ги отстранат шаторите и церадите на споредната улица зад фреквентна раскрсница.