Луѓето велат дека оваа бодибилдерка е двојничка на Џенифер Лопез. Што мислите вие?

Обожавателите на бодибилдерка од Хјустон, Тексас сметаат дека таа е двојничка на познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез. Се верува дека секоја личност си има свој двојник, но кога сте познати луѓето кои се исти како вас побргу се препознаваат. Па така и Џеј Гареј доби парче од славата на Џеј Ло.

„Тоа беа обични селфи фотографии кои ги направив во тоалет и луѓето претпоставуваа дека сум Џенифер Лопез, коментирајќи: „Дали си Џ-Ло?“ Не … Јас сум Џеј од Хјустон! Беше прилично лудо. Никогаш не очекував да отиде крајност, но тоа е неверојатно чувство.“, вели Џеј.

Таа е мајка на Амери, која повремено ѝ се придружува во вежбањето. „Како мајка, мислам дека е важно да разговарате со вашите деца за вежбање затоа што е навика која сакате тие да се формираат рано“, вели Џеј. Таа има многу фит фотографии на нејзиниот Инстаграм и вели дека сака да ги инспирира луѓето да се грижат за своето здравје.