Неверојатниот момент во кој полицијата спасува 8-годишно девојче, од киднапер кој ја грабнал пред 7 месеци

Пред 7 месеци 8-годишното девојче било на прошетка со својата мајка во нивната населба во Тексас. Во еден момент ги нападнал непознат маж и иако мајката се борела со него тој успеал да го земе девојчето, да го стави во неговиот автомобил и да замине во непознат правец. Очајната мајка веднаш се јавила во полиција и полицијата почнала со потрагата.

Но, по 7 долги месеци полицијата успеа да открие дека девојчето го киднапирал 51-годишниот Мајкл Веб и објавија напнато видео од моментот кога му влегуваат во хотелската соба, го апсат, но и го спасуваат девојчето.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!