Судијта додели дури 8 црвени картони заради овој инцидент на фудбалски натпревар од Купот на Јужна Америка

Натпреварот меѓу Грумио и Интернасионал во групната фаза на Копа Либертадорес заврши со значително помалку играчи отколку кога започна. Натпреварот беше здодевен, но публиката сепак си помина забавно гледајќи ја огромната масовна тепачка.

Резултат: 8 црвени картони.