Вечниот „божиќен филм“: Еве како изгледаат 13 актери од „Сам дома“ денес

Постојат многу симболи на Божиќ – елката, мирисот на овошјето, светлата и подароците. И за некои од нас, ова го вклучува и смешниот филм „Home Alone“ (Сам дома).

И покрај фактот дека филмот е стар речиси 30 години, сепак е смешен филм што ја враќа нашата вера во Божиќните чуда. Погледнете како актерите во овој филм се изменија.

Кевин – Меколи Калкин

Марв – Даниел Стерн

Баз – Девин Ратреј

Хари – Џо Пески

Фулер – Киеран Калкин

Кејт – Кетрин О’Хара

Меган – Хилари Вулф

Гус – Џон Кенди

Лини – Ангела Гоетхалс

Џеф – Мајкл Ц. Mарона

Хедер – Кристин Минтер

Сондра – Дајана Кампеану

Трејси – Сента Мојсеј

Многу сакате да играте игри, но не сакате да ги симнувате? Мотика има совршено решение за вас. Посетете го каналот Игротека и уживајте во најзабавните игри без обврски.