Девојчетно на 11 години сфати дека родителите и роднините му се идиоти

И ако некогаш во животот го подзаборави тоа, лузните ќе ја потсетат.

На стара фотографија од Месечината на сајтот на NASA се гледа човек без скафандер!?

За да не биде дека некој нешто измислува, еве ви линк од историската фотографија која уште си стои на сајтот на NASA (клик тука). Дали конечно тероијата на заговор дека Американците воопшто не слетале на Месечината, туку успеале вешто да го излажат целиот свет е вистина? Дали сите тие снимки и фотографии се само обична црно-бела фотосесија во некоја пустелија на Земјата?
Сега се бара локација за снимање на Марс. Да не има некој да им понуди парцела? Повелете на коментари.

Првиот снег во Владивосток, Русија предизвика 500 сообраќајќи за 1 час!

Вчера во 17 часот во градот Владивосток заврна првиот снег. Да погледнеме како помина првиот час.

Случаен минувач во Кина со неверојатен потег средува криминалец кој држи девојка како заложник

Додека полицајците се расправаа и немаа решение, Кинезот со еден џудо зафат ја реши ситуацијата.

Руски таксист со кола на вода (буквално)

Цели 15 минути граѓаните на Санкт-Петербург ја гледале колата како оди на вода и не им било јасно што се случува.

10 необични дестинации каде посетителите забораваат на која планета живеат

Понекогаш истите досадни патувања почуваат да ни претставуваат повеќе товар отколку начин за релаксација. Во светот постојат повеќе необични места кои што се уникатни по својот изглед и начин на функционирање и доколку се најдете на некоја од овие локациии задолжително посетете ги следните места.

Од зраци на болката до тракторски зраци, ова се најчудните оружја во современиот свет

Ова е колекција од едни од најчудните оружја на денешницата. Иако звучат како да се од некој научно фантастичен филм, или пак дека се играчки за деца, овие оружја постојат и би можеле да бидат навистина опасни.

Македонските рибари и златниот крап (виц)

Тројца рибари ловат риба на Преспанско езеро. Едниот фаќа златен крап. Крапот му проговорува со човечки глас.
– Пушти ме во водата и ќе ти дадам еден подарок.
– Каков подарок? – прашува заинтересирано рибарот.

Првите зборови на бебето: „О, не!“

Затоа што кивна токму во моментот кога го снимаат :).

Возачот малку се изнервира затоа што глупавата рампа не сака да го пушти да влезе

Затоа реши да ѝ го дотера умот еднаш засекогаш.

Сѐ е прекрасно тука!

Господ давал, давал и заборавил да престане…

Во Детроит се појавија двајца „чистачи“ кои со гаѓање со воздушна пушка ги бркаат транссексулаците од улиците

Полицијата го објави видеото во обид да ги идентификува.

Хуманиот возач кој најде начин како да ѝ помогне на старата баба што поминуваше улица

Возачот си застана и почека бабата да помине, но џабе застана тој, кога никој од другите не сакаше да ја почека старицата.

Огнена топка на небото над Лапонија, ноќта ја претвори во ден!

Ова не е почеток на некоја приказна со Дедо Мраз, туку вистинска случка фатена на камера од страна на ентузијастот Тони Бетман кој си седел во својот дом во Лапонија, Финска, кога слушнал силен тресок. Тој имал поставено камера за видео надзор, за да го снима феноменот Аурора Бореалис. Кога ја вратил снимката, го видел […]

Колумбиска професорка ги принудувала средношколците на секс за да не им стави единици (4 фото + видео)

Ако прифати, нема единица, а за повисока, треба да се покаже :). Гласниот секс скандал се случи во едно училиште во колумбискиот град Меделин, каде што 40-годишна мажена професорка Јокаста М. ги принудувала учениците на интимност, а им се заканувала со слаби оценки. Жената канела ученици на возраст од 16 – 17 години во нејзиниот дом и ги уценувала дека ако одбијат да спијат со неа, ќе им стави единица која нема да може да ја поправат.

10 злобни поранешни девојки и момчиња со какви никој не посакува да се сплетка

Многу често една од личностите во врската не сака да се збогува со другата и тука доаѓа до проблеми и конфликти. Обично сè се завршува со многу солзи и смс пораки во алкохолизирана состојба. Сепак за некои луѓе ова е малку. Тие решиле на екстремни начини да ги вознемираат своите поранешни девојки и момчиња, почнувајќи од демнење па сè до убиство.

Дали е ова почеток на една долга и возбудлива ноќ?

Нема маж кој нема да му подзавиди на фраерот во видеото!

Играта „Сенет“ во Древниот Египет

Кога ги ископувале гробниците на територијата на древниот Египет, научниците честопати наоѓале невообичаени „табли“ со дупки, линии и разни цртежи. Таквите предмети биле пронајдени и во гробниците на истакнати личности, принцези и фараони. Оваа древна игра ја развивала логиката кај играчите, способноста да создадат посебна тактика и способноста да најдат вистински одлуки во различни ситуации, не само за време на играта, туку и во животот.

Картингот на мраз е многу полуд од обичниот

Ако сте за вистинска адреналинска забава, еве ви идеја, а мразовите само што не почнале да фаќаат.

Девојката се труди да игра, ама фустанчето некако многу мало

Не дека некому му пречи ама се мачи кутрата :).

(Не)Среќни луѓе кои неколку пати се нашле на погрешно место, во погрешно време

Несреќи се случуваат, понекогаш одредени луѓе имаат доволно среќа за да се спасат од тие несреќи. Сепак мал број на луѓе успеваат да се најдат и по неколку пати на погрешно место, во погрешно време и повторно да извлечат жива глава.

Измамата на лажната принцеза Карабу

На 3 април 1817 година, на пат во близина на Бристол, била пронајдена исцрпена, но убава, 25-годишна млада жена. Таа зборувала на јазик што никој не го разбирал, покажувала знаци на екстремен замор и носела странска облека што личела на национална облека на некоја држава. Девојката носела црн фустан, околу рамената имала памучен црн шал и главата и била покриена. Бидејќи никој не ја разбирал што зборувала, таа била однесена во домот на судијата господин Ворел.

Со малку бел селотејп, две девојки го решија хаосот од велосипеди на велосипедската патека

Лекот понекогаш е 5 пари, само треба да ти текне.

О, боже! (избор видеа)

Чудни работи се случуваат во животот…

Ноќна прошетка по патот, не е добра идеја!

Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

Внимателно со антибиотиците! Еве како бактериите стануваат отпорни на антибиотици!

Во еден сад се ставени различни дози на антибиотици, на краевите нема антибиотик, па почнува со една доза која е одвај доволна да се бори со бактериите, додека на средината има 1000 пати поголема доза антибиотик. Бактериите се пуштаат на горниот дел од садот и се бели за да може да се гледаат. Откако бактеријата […]

Знаеш дека доаѓа зима, кога Финецот со водката повторно ќе сними видео

Човеков редовно си го гледаме еднаш годишно, како пие водка гол на снегот. „Winter Is Coming“ што би рекле во Game of Thrones.

Еден од најдобрите готвачи на интернет ќе ви покаже како да си направите прекрасни домашни тестенини

Сѐ што ви треба е брашно и јајца и малку слободно време за готвење.

Вулгарен Хумор 232 (42 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Само во Русија (33 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

+