Крапот нема желба да позира со рибарот што го фатил

Рибарот џабе фатил голема риба ако не може да им се пофали за тоа на другарите. Ова на крај испадна вин-вин ситуација: И рибарот има доказ и крапот на слобода :).

Тајванско семејство жени кои не стареат: Која е мајката(65) а кои се ќерките?

Пред неколку дена ја запознавме тајванската дизајнерка Лур Су, која изгледа двојно помладо за годините што ги има. Најновата вест е дека и нејзината сестра и нејзината мајка не стареат. Можете ли да погодите која е 65-годишната мајка на фотографиите подолу. Ќерките имаат едната 41 година, другата 40 години, а третата 36 години. Тајната за […]

Кои сме навистина ние и од каде потекнуваме? 8 помалку познати факти за човечкиот род

Луѓето се чудни и посебни на свој начин. Што значи дека не сме задоволни ако само јадеме, спиеме и имаме кекс како останатите од животинското царство (иако некои луѓе денес сметаат дека ова е прилично добар живот), туку се стремиме да се развиваме и да ја унапредуваме цивилизацијата.

Сопругот и посака добро утро на сопругата со помош на вентилаторот

Да ја потсети само за кого се омажила, во случај додека спиела да заборавила :).

Кинезите ќе градат рај на земјата, самоодржлив „Град-шума“ кој ќе го смени начинот на живот на луѓето

Кина е позната по нејзините неверојатни проекти, кои наликуваат на утопија, а ова е само уште еден од нив. Тие планираат изградба на „Град-шума“ кој ќе биде самоодржлив и ќе нема загадување, а во исто време ќе изгледа како рај на земјата.

Велосипедистот на креативен начин му се одмазди на возачот на автобус кој за малку ќе го згазеше

Едно нервирање за едно нервирање. Нашите автобуси да имаат вакво копче ќе биде интересно :).

Бесплатен Водич “Како да тргувате со цената на акциите на Тесла”

Инвеститорот и милијардер Рон Барон, смета дека акциите на Тесла имаат уште многу простор за напредок. Тој за CNBC изјави: “Мислам дека ќе пораснат на 500-600$ во текот на следната година, а до 2020 година можат да достигнат 1000$”. Моменталната цена на акциите е отприлика 380 долари.

Вредна домаќинка во автоперална со самопослужување

Бидејќи правосмукалката работи ограничено време за парите што си ги пуштил, кој има време да внимава на фустанот :).

Што прават Русите во лето за мирно да си седат во зима?

Ја палат Ладата, ги отвораат двете врати и полнат :).

Француската Памела Андерсон учествуваше во шоуто „Нинџа Воин“, но костимот за капење ја стегаше

Така, надарената натпреварувачка, реши да се раскомоти, но тоа беше против правилата на шоуто.

10 Бизарни докази за патување низ времето

Иако повеќето од нас би сакале да се вратиме назад во времето, да ја бакнеме симпатијата или да го убиеме Хитлер, или пак да одиме во иднината, сепак уште не е потврдено дека некој навистина го направил тоа. Според овие докази патувањето низ времето е возможно. Некои од нив навистина делуваат бесмислено и неиздржано, но сепак ќе Ве заинтригираат.

Дедо нокаутира пијаница со шамар

Дедото не е нешто особено силен, но го погоди моментот кога да му удри шамар на пијаниот.

Јапонскиот спорт „Бо Таоши“ е уникатен и многу интересен за гледање

Правилата се едноставни. Едниот тим ја брани кулата, а целта на другиот е да ја заземе. Дозволено е туркање, газење врз луѓе, но не и удирање. Секој тим е поделен во 2 групи, 75 напаѓачи и 75 бранители. Секој тим на почетокот има по една кула. Интересно е што човекот кој стои на врвот на […]

Малиот реши сам да се истриже пред камера за да ви покаже колку е лесно

Уште по првиот потег неговиот памет излезе на површина :).

Ги надживеале и диносаурусите: 8 чудни праисториски животни кои сè уште постојат

Некои работи не се менуваат. Доказ за тоа се овие животни на кои ниту метеорот поради кој изумреле диносаурусите, не им можел ништо. Истрајноста на овие видови е неверојатна.

Полициска пресметка со вооружен лудак во автобус во Мериленд, САД

Полицијата го запре автобусот затоа што се сомневале дека еден од патниците извршил грабеж. Но, контролата не тргна според планот и работите сосема излегоа од контрола.

Паметно смислени магионичарски трикови и оптички илузии

Некои од нив можете да ги направите и вие и да ги воодушевите пријателите.

Полицаецот и студентите на Филозофски Факултет (виц)

Полицаец оди кај началникот, чука на вратата, влегува и вели:
– Г-дин Началник, ве молиме да ме преместите да патролирам во друг регион!
Началникот го прашува:

7 морничави мистерии кои засекогаш ќе останат нерешени

Мистериите ја будат нашата љубопитност се додека не бидат решени. Иако натприродните причини или теориите на заговор се позабавни, некои мистерии имаат едноставни и банални објаснувања. Но постојат случаи кои остануваат нерешени, можеби засекогаш, и тие се најинтригантни.

Како се дели клетката? Оригинална снимка која покажува фасцинантен процес од природата

Видеото подготвено од Френсис Чи ќе Ве натера да зажалите зошто не сте обрнувале доволно внимание на часот по биологија. На видеото се гледа клеточно делење на јајце од rana temporaria (обична жаба) со толку извонредни детаљи што секој човек би помислил дека се работи за компјутерска анимација. Првично има само 4 клетки, но тие стануваат милиони за 33 часа, време, собрано во 23 секунди во видеото на Чи.

Богатиот странец и македонскиот крводарител (виц)

На еден богат странски турист во Македонија итно требало да му дадат крв од ретка крвна група. Тој ветил голема сума пари за човекот кој ќе му донира крв. Крводарителот – Македонец се согласил, но инсистирал да му се плати однапред во готово.

Австралијанец ќе ви покаже како да фатите рак на спиење

Прво треба да му ја најдете дупката и да земете еден стап за да го измамите да го загриза стапот наместо вашата рака.

Дебелко во мисија: Скокање од покривот во базенот

Авантуристот мислеше дека штом успеа да се качи, на неговите проблеми им дојде крај, а тие само што почнаа.

Легендата за изгубениот континент Кумари Кандам

Повеќето од нас се запознаени со митот за Атлантида, легендарниот потонат град, опишан од античкиот филозоф Платон. Но има и една друга, помалку позната легенда која наликува на оваа. Станува збор за изгубениот континент Лемурија, често поврзуван со легендата за Кумари Кандам, од страна на луѓето кои го зборуваат Тамилскиот јазик.

Како мајка фаќа лебарка во собата на ќерката?

Инсектите им се најголеми непријатели на жените, а реакцијата на мајката го потврдува тоа.

Кинезот нашол начин како да ја мотивира својата жена да почне да слабее

Финтата е едноставна, само ви треба помош од другар, кој ќе го вози автомобилот :).

Која девојка би издржала да остане во врска со ваков идиот?

Во ред е да бидеш шегаџија и да заработуваш од шегите што ѝ ги правиш на својата згодна девојка, но се си има своја граница.

Нема повеќе „Или ќе положиш или ќе леташ“! Кинезите ја затворија опасната автошкола на покрив на зграда!

Автошколата се наоѓаше на покривот на еден трговски центар од 7 спрата во кинескиот град Ухан. Автошколата функционираше нормално се додека фотографиите не излегоа на социјалните мрежи. За среќа властите ја затворија пред некој ученик да ги смеша кочницата и гаста.

Прекрасно: Чиста импровизација на пијано на двајца непознати музичари на аеродромот во Париз

Двајцата свират како што ќе ги понесе креативноста, без никаков претходен договор. Спонтаноста е она што ја прави композицијата убава.

Смешни слики #1222

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1222-ри дел.