Смешни слики

„Прати ми слика што прави детето“ – Креативниот татко кој чувањето на децата додека жената е на работа го подигна на следно ниво

Вообичаено, кога му испраќате порака на вашиот партнер или партнерка во врска со децата, очекувате краток одговор кој ќе ја увери нивната благосостојба. Како и да е, таткото и фотографот Кени Деус има различни планови, што доведе до неговата колекција на комични фотошопирани слики. Се започнало со раѓањето на неговите деца Уште кога се родиле

Мајка беше „нападната“ од бесни родители, откако го нашла своето бебе како спие на подот во кујната: „А, каде беше ти, мајко, зошто не ја гледаше?“

Инфлуенсерката Аманда Реардон сподели клип откако ја затекна својата деветмесечна ќерла Сиера како импровизирано дреме на подот во трпезаријата, но наиде на низа огорчени коментари.     Мајките ја нападнаа Аманда што не внимавала на бебето и се прашувале зошто била оставена сама доволно долго за да заспие. На сите не им пречеше „слаткото“ видео

И кога сме веќе кај Селест Барбер, модерната кралица на хуморот, погледнете ги некои од нејзините најсмешни пародии и запознајте ја подобро

Селест Барбер е љубовна сопруга и мајка на две деца, но домашните работи не ја спречуваат да се забавува во секој агол на светот каде што знаат за неа. Таа е одличен комичар и стекна популарност благодарение на неверојатно смешните пародии на популарните убавици.   Никој не може да одолее на смислата за хумор на

„Зашто ме људи избегавају“: 14 луѓе со чуден вкус за мода, на кои „баш им е гајле“ што мислат другите за нив

Луѓето се облекуваат и стилизираат на необичен и некомплементарен начин секој ден. Причината поради која можеби го прават тоа е едноставно затоа што не се грижат што мислат другите за нив. Исто така, можеби не се свесни дека нивната облека и општиот стил можеби ќе треба да се подобрат. И дури и да се свесни

16 луѓе кои ѕирнале на кратко во минатото и го донеле во сегашен момент, но со огромна доза на хумор

Живеењето во минатото не е здраво, но тоа не значи дека не можете да ги навраќате некои од вашите омилени спомени одвреме-навреме. Всушност, сè повеќе луѓе се враќаат во своите помлади години со пресоздавање стари фотографии од себе и од другите. Покрај тоа што е забавен тренд за оние кои го прават тоа, исто така

Златниот ретривер Такер Буџин заработува 1 милион долари годишно на социјалните мрежи… веќе се прашувате зошто не сте се родиле како куче, нели?

На социјалните мрежи, 5-годишниот златен ретривер Такер Буџин е број 1, според истражувањето на „Printed Pet Memories“. Тој е куче со милион долари и од својата 2 година, неговите годишни приходи од спонзорирано рекламирање се постојано со седум цифри. „Платената објава на „YouTube“ може да чини некаде од 40.000 до 60.000 долари за 30-минутен преглед“,

18 ситуации кои можат да го полудат секого, дури и оние најтрпеливите

Без разлика на нашите разлики, постојат одредени искуства кои одекнуваат кај многумина од нас. Иако гневот и нервозата генерално се гледаат како негативни емоции, многу луѓе всушност наоѓаат утеха во нивното доживување. Тоа може да биде причината зошто уживаме да споделуваме приказни за нашата несреќа и лоша карма на интернет.   1. „Мијалникот и чешмата

18 миленичиња кои ја носат драмата со себе и можат да ни држат часови по глума

Подгответе се да бидете сведоци на спектакл од емоции додека навлегуваме во светот на миленичињата кои би можеле да приредат изведби вредни за Оскар! Овие крзнени придружници имаат способност да ги изразат своите чувства со таква автентичност. Подгответе се да бидете воодушевени од миленичињата кои докажуваат дека не ви треба сцена за да го искусите

15 таленти кои ги прават работите на свој уникатен начин, а од последиците останатите патат

Сите ние имаме свои мали необичности што прават да се издвојуваме од другите. Има луѓе кои, на пример, претпочитаат да седат на маса кога има целосно функционална столица веднаш зад нив. Други спијат со нозете во воздух за да ги задржат чевлите или да јадат пица од страна. Овие навики можеби изгледаат чудно за луѓето

14 луѓе со одлична смисла за хумор кои можат да го направат секој ден вреден за паметење

Некои луѓе се родени за да бидат среќни, тврдат научниците кои откриле дека одредени гени се поврзани со благосостојбата. Но, животот во блаженство не е целосно зависен од генетиката. Студијата исто така вели дека нашата околина игра клучен фактор во нашите чувства. За среќа, има поединци кои беа надарени со одлична смисла за хумор и

24 причини зошто не треба да им верувате на „совршените“ фотографии

Понекогаш мозокот не може да им поверува на очите, што е она што го нарекуваме оптичка илузија. Во ерата на Инстаграм и Фотошоп, секој ден се соочуваме со разновидни подобрени фотографии. Гледаме фотографии од храбар пријател кој стои на работ на карпа, прекрасна домашна храна, локации од соништата и неверојатни реклами. Но, она што го

10 парови кои докажуваат дека хуморот ја прави љубовта посилна

Чувството за хумор е меѓу најпопуларните квалитети што луѓето ги бараат кај романтичниот партнер. Психолозите велат дека способноста да се смеете со вашиот партнер може да ги ублажи и некои лоши моменти. Ние најдовме неколку слики кои докажуваат дека смешните моменти го прават животот многу подобар. 1. „Моето куче ѝ покажува на мојата девојка дека