Битен момент од фаќањето на крстот во Скопје, кој медиумите решија да го премолчат

Сплотеноста на која се договорија скокачите по крстот во Скопје оваа година се однесува на ова, а не на нешто друго. Само слушнете ги што велат додека сите заедно го изнесуваат крстот од Вардар.

Фотошоп не е за секого, особено ако не знаеш за граница (25 случаи)

Полека но сигурно се ближиме до моментот кога вистинска реткост ќе биде фотографија без филтри на социјалните мрежи. Да се покрие мала брчка или несовршеност е во ред, но кога ќе се претера како во примерите во продолжение, станувате жртва на безброј злобни коментари и исмевање на кое му нема крај.

Маж ја отплатил хипотеката на поранешната сопруга затоа што верува дека пријателството може да преживее

Односите можат да се променат доста брзо, а ние не секогаш можеме да го контролираме тоа. Со текот на времето, луѓето може дури и да се оддалечат. Еве што им се случи на Шон Ниланд и Кет Кинан кои беа заедно 8 години и создаваа содржини на Фејсбук. И иако нивната врска заврши, семејството остана

12 секојдневни работи што ги правиме погрешно скоро цело време

Сите ги облекуваме бањарките откако се тушираме, но замислете дека цело време тоа го правевме погрешно. Научивме како да ги користиме повеќето основни предмети преку семејството и пријателите, но ретко се прашуваме дали ги правиме работите правилно или, во најмала рака, ефективно. Меѓутоа, ако погледнеме подлабоко, ќе видиме дека на повеќето едноставни работи што ги

8 ситуации од нашето детство и адолесценција кои децата денес не можат да ги разберат

Во нашето детство, поминувавме цели денови исчезнувајќи по дворовите и со пријателите, ценејќи ја секоја снимка што ја направивме, дури и ако не излезе баш најдобро, и брзавме дома што е можно побрзо за да имаме време да го гледаме нашиот омилен цртан или серија на ТВ. Овие илустрации покажуваат ситуации со кои најверојатно секој

Посебно искуство: Село во кое по зајдисонце излегуваат само храбрите

Ал Хамра е дестинација која со текот на годините се повеќе е на листата на многу љубители на необични патувања и една од најстарите во Оман. Стои во подножјето на планината околу 400 години и е изграден од кал. Поголемиот дел од куќите се напуштени и трошни, а шетањето низ тесните улички во текот на

11 познати личности со чудни навики и ритуали кои можат да ве насмеат

Како луѓе, сите ние имаме различни необичности и навики кои сме ги стекнале низ годините. Овие навики ни помагаат на различни начини – нè смируваат, нè прават да се чувствуваме добро за себе, а понекогаш и ги поттикнуваат добрите вибрации. И за познатите личности, ова не е поинаку. 1. Камерон Дијаз ги користи лактите за

Сите мажи сакаат да спијат со мене, додека не ја слушнат мојата возраст

Оваа девојка е популарна на социјалната мрежа ТикТок, но и покрај нејзината убавина, има проблем да си најде партнер. Таа се пожали дека мажите бегаат како попарени кога ќе ја слушнат нејзината возраст. ТикТок е социјална мрежа популарна претежно кај помладата публика.

Дури 300 милиони долари: Ова се најплатените Јутубери, кои си ги наполнија џебовите изминатата година

Иако занимања како јутубери и инфлуенсери од Instagram или TikTok пред десет години не ни постоеја, денес многу млади луѓе (но и оние малку постарите) кога ќе пораснат сакаат да бидат токму такви. Додека порано нивните амбиции беа различни и сакаа да бидат лекари, пожарникари или астронаути, денес сакаат да бидат ѕвезди во дигиталниот свет

Руско богатство: Џиновска дупка над која хеликоптери не се осмелуваат да летаат

Огромна дупка која личи на сцена од научно-фантастични филмови се наоѓа во најненаселената област во Русија, 8050 километри источно од Москва. Мир или Мирни е светското чудо на човечките раце и очигледен доказ до каде може да оди љубовта кон дијамантите. За многумина, тоа претставува една од работите што не сте ги знаеле за најголемата

„Нашата куќа е на Бога и на гостите“: Албански код кој ги спасил Евреите во мрачни времиња

Кога антисемитската кампања во Германија започна во пресрет на Втората светска војна, многу Евреи се обидоа да најдат спас надвор од нејзините граници. Кој можеше, отиде надвор од Европа, бидејќи немаше многу безбедни места за Евреите, но не и за другите, бидејќи владееше општата воена состојба. На југот на Европа, сепак, пронајдена е сигурна куќа,

12 карактеристики на Јужна Африка кои нема да ги најдете во ниту една друга земја

Ако прашате случаен минувач со што ја поврзува Африка, тогаш како одговор можете да добиете збир на клишеа: топлина, банани,лавови, слонови. Во меѓувреме, оваа земја е многу интересна. Земете го на пример нејзиниот јужен дел: наместо да одат кај стилист, тие купуваат друга перика таму, гумените чизми лесно се заменуваат со ќеси и се крши

Приказна за автомобилот на комшијата во 3 слики

На рускиот остров Сахалин, кој се наоѓа северно од Јапонија натрупа толку многу снег што речиси го покри автомобилот на комшијата. Бидејќи снегот не престануваше да вее, комшијата реши да излезе надвор и да си го ослободи автомобилот. Но, снегот паѓаше посилно отколку што комшијата можеше да фрла, па така неговиот автомобил сосема го снема.