Колешка на трансродовиот пливач Лиа Томас бара извинување од него затоа што била „принудена да се соблекува пред него 18 пати неделно“ откако тој ја загуби правната битка да се натпреварува на Олимпијадата во женски тим

Пола Сканлан, поранешна колешка на Лиа Томас, е среќна што Томас нема да се натпреварува на Олимписките игри. Таа, исто така, сака извинување што била „принудена да се соблекува“ со Томас „18 пати неделно“. Скенлан напиша на Твитер: „Добро, но дали некој ќе се извини што нè принуди да се соблекуваме со него 18 пати

Откриени тајните на озлогласениот „с*кс остров“ – односи со 15 жени одеднаш, губење на невиноста и неограничени дроги

Како да ѝ кажете на вашата сопруга дека одите на четиридневен с*кс на „с*кс островот“ каде што се ангажирани жени за да се чувствувате како „крал“? За некои, тие само кажуваат лага, а подолу слушаме искуства од луѓе кои всушност потрошиле повеќе од 5.000 евра на озлогласената хедонистичка екстраваганција. Шокантното искуство на „Секс Островот“ е

„Јас сум 33 годишна жешка девица – имам 12 правила кои еден дечко треба да ги исполни пред да легнам со него“

Даниел Нобл изјави дека сака врска, но нема да се задоволи со било кој. „Многу сум пребирлива. Знам што сакам“, изјави танчерката од Флорида. „Имам високи стандарди и не сакам да се моткам – не сум тука да излегувам и само да спијам со момци. Многу мои пријатели користат апликации за запознавање и одат дома

Викенд хороскоп (15 и 16 јуни): Девица – нови љубовни авантури, Близнаци – компромиси

Прочитајте го хороскопот и дознајте што ве очекува овој викенд. Девица Ве очекуваат нови љубовни авантури, а повеќето од вас ќе почнат да мислат на венчавка или на дете Оние кои се сингл ќе сакаат да флертуваат, но за жал постои голема шанса да бидат одбиени. Хороскопот продолжува… Близнаци Бидете чувствителни кон другите и направете

Луѓето споделуваат 6 чудни случки кои ѝ пркосат на логиката

И покрај нашата способност да ги објасниме повеќето настани, некои работи сè уште нè оставаат без зборови. Луѓето споделија чудни, необјасниви искуства на интернет.   1. Еднаш чекав на каса во маркет. Мајка и нејзиното (претпоставувам) 3-годишно дете беа пред мене. Никогаш претходно во животот не ги сретнав. Одеднаш детето ме погледна, ми се насмеа

„Новиот Нострадамус“ не отстапува: „Третата светска војна ќе се случи за неколку дена, до крајот на овој месец!“

Индискиот астролог наречен „Нов Нострадамус“ предвидува дека почетокот на Третата светска војна е за само неколку дена. „Вторник, 18 јуни 2024 година го има најсилниот планетарен стимул за активирање на Третата светска војна“, рече Кушал Кумар, удвојувајќи го предвидувањето во мај откако иранскиот претседател Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа. Во четвртокот, Кумар потресе низа

60 годишниот Бред Пит 100% сака да има деца со новата девојка Инес де Рамон, иако НЕ ЗБОРУВА со сите негови 6 деца со поранешната Анџелина Џоли: „Тој е посреќен од кога и да било!“

Долготрајната и сè поогорчена битка за развод што продолжува да се одолговлекува на суд, направи раздор меѓу таткото Бред Пит и неговите деца. Но, за Бред (60) и девојката Инес де Рамон, неговите постојани правни проблеми со поранешната сопруга Анџелина Џоли и неговото отуѓување од неговите деца само ја зајакнаа нивната врска. Всушност, кога станува

„Се истетовирав на лицето и сега не можам да најдам работа. Мислам дека тоа е дискриминација“

Еш Путнам , 23-годишна доставувачка на „Uber Eats“ и креатор на содржини на социјалните мрежи, неодамна се најде во центарот на вниманието. Путнам, која има карактеристично лице со тетовирани лице и врат, ја сподели својата фрустрација со процесот на вработување и потенцијалната пристрасност против нејзината уметност на телото.     Путнам аплицирала за работа во

19 годишно момче се ожени со својата 75 годишна девојка: „Нејзината насмевка вреди повеќе од 100 милиони евра“

Љубовта им пркоси на сите очекувања, а приказната за Џузепе и Милина се појавува како сведоштво дека нема старосна граница кога станува збор за одлуките на срцето. Со 56 години разлика меѓу нив, овој италијански пар ги плени социјалните мрежи со својата неочекувана и трогателна љубовна приказна. Од нивниот вирален ангажман до нивниот секојдневен живот

Застрашувачки нови слики даваат поглед во мега затворот во Ел Салвадор каде што „никој не спие“

Сликите откриваат тетовирани затвореници наредени од маскирани чувари во Центарот за ограничување на тероризмот (ЦЕКОТ). Овој затвор со максимална безбедност е изграден за да се справи со тешкиот проблем со бандите во Ел Салвадор и во него се сместени преку 12.000 членови на бандите кои спијат во четиристепени кревети во ќелии со 80 луѓе. Меѓу

Две наставнички му нуделе „групно задоволство“ на ученик додека биле на екскурзија, откако му испратиле разголени фотографии во долна облека

Две професорки во средно училиште кои биле фатени како се обидуваат да заведат еден од нивните ученици, му понудиле групен секс и му испраќале разголени слики на „Snapchat“. Алексија Салдарис и Џенифер Ларсон биле професорки во средното училиште „Џозеф Крег“ во Џејнсвил, Висконсин, се додека од 7 до 9 април не отишле на училишна екскурзија.

„Пијам по едно пиво од секој тим на ЕП 2024 – најтешко беше да дојдам до пиво од Албанија или Словенија и еве за кое пиво сум најмногу возбуден“

Гас Хали (37) ќе го пие секое пиво од секоја нација којашто учествува на Европското првенство, кога тој тим ќе испадне или ќе победи.       Некои од пивата може да биде речиси невозможно да се купат во Велика Британија, од каде што доаѓа Гас, па затоа користи мрежа на контакти за да тргува

Петочки хороскоп (14 јуни): Близнаци – позитивни вибрации од ѕвездите, Вага – ќе сакате да флертувате

Прочитајте го хороскопот и дознајте што ве очекува. Близнаци Активно ви е полето на партнерство и љубов, па искористете ги позитивните вибрации на ѕвездите. На работното место вашата ефикасност ќе зависни од тоа како ги исполнувате своите задачи.  Хороскопот продолжува… Вага Ќе сакате да флертувате, но за жал постои голема шанса дека вашите очекувања нема

Што да правите кога ве навредуваат и понижуваат: Моќниот трик на Зигмунд Фројд за разоружување на луѓето

Честопати не знаеме што да правиме кога не навредуваат и понижуваат, а Зигмунд Фројд има одлично решение за овој проблем. Невозможно е секој од нас да се осигура од навредите и негативностите на другите луѓе, но она што можеме да го промениме е нашата перцепција. Зигмунд Фројд рекол: „Силната личност никогаш не го презема товарот

Судиите на ЕП 2024 година воведуваат „РОБОТСКА“ топка, со цел да се избегне мамење или било какви несигурности со ВАР технологијата

Сите топки на турнирот ЕП 2024 – кој започнува со домаќинот Германија против Шкотска – се опремени со микрочипови со сензори за движење кои можат да го следат секој допир со брзина од 500 пати во секунда. Вештачката интелигенција е доволно чувствителна за да се утврди без сомнение дали топката ја допрела линијата во шеснаесетникот

„Спиев со една од ѕвездите на Премиер лигата и знам зошто Англија нема да го освои Еуро 2024“

Додека некои мислат дека Англија ќе го освои Еуро 2024, оваа 32-годишна италијанка има различни размислувања. Паола Саулино ја пофали Англија како најдобар тим на Еуро 2024, но рече дека тимот на Герет Саутгејт сепак нема да го освои трофејот.   Инфлуенсерката опседната со фудбал, која имаше афера со ѕвезда од Премиер лигата, во големите

5 извонредни изуми на Маите кои ќе ве изненадат

Маите се една од најпознатите цивилизации во Мезоамерика, кои поседуваат аура од мистерии и тајни. Маите зад себе оставија неверојатни изуми кои не се помалку импресивни од нивните древни камени градови и пирамиди. Откриле неверојатни работи.   Античките Маи постоеле од 2600 п.н.е. во денешно Мексико и Централна Америка пред доаѓањето на Шпанците во 16

10 мудри мисли за животот од нашата Мајка Тереза

Најголемата хуманитарка на сите времиња, познатата Скопјанка Мајка Тереза е можеби најнаградуваната личност на 20 век, поради несебичната хуманост и љубов што ја имала кон луѓето. Освен по нејзината добрина и емпатија, таа била позната и по својата мудрост, не штедејќи да ја сподели со целиот свет. Денес ќе прочитаме некои од нејзините најпознати цитати

Откако направи преку 100 операции Џесика Алвес вели дека завршила со нив и сега вака совршена го бара мажот од соништата, а еве какви особини треба да има тој

40-годишната поранешната ѕвезда на „Големиот брат на славните“изјави дека е подготвена да го најде „вистинскиот“ сега кога се чувствува среќна со себе по бројните операции. Појавувајќи се на подкастот „This morning“, Џесика им кажа на водителките Бен Шефард и Кет Дили дека се идентификува како сапиосексуалец, што значи дека ја привлекуваат интелигентни умови.   Џесика

Жена без два предни заба прави ШОКАНТНА трансформација на своето лице со помош на шминка – погледнете како навистина изгледа!

Жена без два предни заба, ги збуни луѓето на интернет, благодарение на нејзините шокантни трансформации со помош на шминка.         Сара Андрес, од Алберта, Канада, споделува колку лесно може да го трансформира својот изглед користејќи внимателно нанесена козметика и фурнири за нејзините заби. 37-годишната девојка ги изгубила двата предни заба во несреќа

Советска загатка што ќе ве натера да се замислите: обидете се да најдете барем едно точно решение

Кои математички знаци треба да стојат помеѓу броевите за да го добиете бројот 100?     Одвојте време, размислете добро, а потоа дајте одговор и споредете го со еден од точните одговори подолу.   Одговори Овој проблем може да се реши на неколку начини, на пример: (11-1)*(11-1)=100 (111-11)*1=100 1*111-11=100 111-11:1=100 Можеби најдовте друго решение?

18 тетоважи кои кријат многу лична и трогателна приказна

Не сите луѓе сакаат да имаат тетоважа на прекрасен пејзаж, цвет или пеперутка. Тие прават тетоважа за да почестат важен или емотивно интензивен настан во животот. Додека другите се обидуваат да опфатат нешто на некаков креативен начин.   1. „Баба ми вели дека била принудена да ја направи оваа тетоважа како мала“   2. „Портрет

„Ме одбија од работната позиција за која совршено одговарав, затоа што не носев шминка. Еве што беше нивниот одговор…“

Интервјуата за работа можат да бидат ролеркостер од емоции – подеднакво се застрашувачки и возбудливи. Поминувате векови во изработка на совршена биографија, истражување на компанијата и подготвување одговори за интервју. Така пристигна големиот ден и за нашата денешна хероина. Таа влегла во просторијата за интервју, сигурна во своите вештини и искуство, подготвена да импресионира… само

Трансродовиот пливач Лиа Томас, којшто сакаше да се натпреварува со жени, е отстранет од Олимпијадата и ги изгуби правните спорови

Барањето на трансродовиот пливач Лиа Томас да се натпреварува против жени на Олимпијадата е одбиено откако загуби значителен судски спор. Томас (25) поднесе жалба до Судот за спортска арбитража да ја укине забраната за биолошки мажи да се натпреваруваат против жени, надевајќи се дека ќе учествуваат на Игрите.       Томас го привлече вниманието

Загатка со кибритчиња: децата ја решаваат за 9 секунди, можете ли вие?

Ваша задача: преместете 3 кибритчиња така што на сликата ќе останат само 4 еднакви квадрати. Не можете да ги отстраните кибритчињата од сликата или да ги поставите едно врз друго. Секое кибритче треба да биде важен дел од сликата – и не треба да има ништо дополнително на сликата освен квадрати. За побрзо и полесно

Огромно разочарување: „Платив 1.690 долари за два ВИП билета за концерт на Тејлор Свифт, за на крај да гледаме во…“

Бесна мајка ги нападна компаниите кои продаваат билети, откако платила 1.690 долари за два билета за концерт на Тејлор Свифт со нејзината 15-годишна ќерка, бидејќи нејзиниот поглед бил попречен од ВИП шатор и тоалет.       Катрина Хачинсон О’Нил, од Бречин, Шкотска, отпатувала до Единбург за да ја види поп-мегаѕвездата како ја отвора својата

Каква раса бил Букефал? 5 интересни факти за најпознатиот коњ на светот, коњот на Александар Македонски

Букефал е можеби најпознатиот коњ во историјата. На крајот на краиштата, токму на него Александар Македонски ги помина сите свои воени походи. Историчарот Плутарх зборувал за тоа како Букефал му се појавил на Александар Македонски. Коњот го продал трговец од Тесалија за 13 таланти. Цената била астрономска. За споредба, за 1 талант можете да купите