Игротека

На млад навивач на стадионот во Марсеј му беше украден телефон. А, она што се случи потоа е вистинско чудо!

Неверојатното шоу на солидарност се случи пред стадионот „Велодром“ на југот на Франција, домот на фудбалскиот клуб „Олимпик“ од Марсеј. Малиот навивач со солзи во очите ги собира парите од останатите луѓе, кои го бодрат со песна дека сѐ ќе биде во ред!  

УСТА КАКО НА ПАТКА: „Сакам да имам голема и сочна уста, имам 13 мл. филер и нема да престанам за брзо“

Во текот на последните неколку години, се чини дека еден тренд за убавина стана попопуларен од кој било друг – УСНИ КАКО НА ПАТКА. Од инфлуенсери до славни личности , се чини дека речиси на сите им е вметнат филер во усните, што за некои подоцна резултира со зависност. И се чини дека Аделина (@adekuba99x)

Мал борец: Бебе кое било родено 4 месеци порано, со помалку од 50% шанси да преживее, ја напушти болницата по 500 дена поминати на апарати

Предвремено родено бебе кое е родено со тежина од само еден килограм и на кое му биле дадени 50 проценти шанси за преживување, ги победило шансите и конечно ја напуштило болницата – откако поминало повеќе од 500 дена во Ургентно, борејќи се за својот живот. Сега веќе 18-месечното девојче на Тајлер Робинсон, Ејтум, од Чикаго,

Како изгледаат СЕГА, 10 филмски парови по кои лудувавме НЕКОГАШ

Без разлика дали се работи за комедија, драма, трилер, па дури и хорор, во повеќето филмови и ТВ серии постои романтична врска што го прави времето на екранот уште попријатно. И додека за глума е потребен вистински талент, потребна е уште поголема способност да се убедат гледачите дека хемијата меѓу паровите всушност не е реална,

Вечниот „божиќен филм“: Еве како изгледаат 13 актери од „Сам дома“ денес

Постојат многу симболи на Божиќ – елката, мирисот на овошјето, светлата и подароците. И за некои од нас, ова го вклучува и смешниот филм „Home Alone“ (Сам дома). И покрај фактот дека филмот е стар речиси 30 години, сепак е смешен филм што ја враќа нашата вера во Божиќните чуда. Погледнете како актерите во овој