Мотика таленти

Бегство од затвор на 42-годишна жена, преку таванот во чекалната

42-годишна жена по име Џесика Бумершин била упасена заради кражба и напад. Додека седела во чекалната на затворот во округот Монтгомери, Охајо, САД, таа смислила план за бегство преку таванот, а потоа и се обиде да го реализира. Но, современите градежни маатеријали не се како некогаш, па не ја издржаа тежината на затвореничката. Сега освен

Оваа киенска докторка имаше најромантичен Валентајн во 3 на сабајле: Јас ќе бидам тука за тебе, дури коронавирусот не не раздели!

Докторка од Вухан оди на работа во 3 часот наутро по дождот, а нејзиниот „романтичен“ сопруг тајно вози зад неа за да ѝ „прави друштво“. Жената која работи во болница која лекува пациенти со коронавирус, се држела подалеку од својот партнер за да не му ја пренесе болеста. Така нејзиниот сопруг не го споделувал ниту

Попаметниот попушта, но не и овие двајца! Госпоѓата сака да се релаксира на летот, а човекот остана закован за седиштето

Жената се упатила на социјалните мрежи за да ја сподели својата приказна за „напад“ од маж кој постојано го удирал нејзиното седиште откако го спуштила. Кој колку е нападнат, проценете сами. Венди Вилијамс летала на летот на „Американскиот Орел“, подружница на „Американ ерлајнс“, од Њу Орлеанс до Шарлот кога се случил инцидентот, а откако и

Уште една добра причина зошто да не купувате облека од кинеските сајтови

Сите нас не мамат ниските цени, но често она што го гледаме на сликите не соодветствува со она што ни стигнува по пошта. Кој еднаш се изгорел вака, нема да му текне друг пат да напише број на картичка на кинески сајт.

Омилена работа на овој 107 годишниот дедо е да си ја вози 99-годишната баба со Мерцедесот низ градот

Дедо Џо Њуман (107) веројатно е најстариот возач во Америка, ако не и во светот. Тој го обожава својот Мерцедес кабриолет, исто толку колку што си ја обожава и баба Анита (99), со која заедно се возат наоколу.

Банкар кој заработува над 1 милион евра годишно е суспендиран затоа што крадел СЕНДВИЧИ

Парас Шах (31), кој веројатно имал заработка од седум цифри, бил елиминиран како шеф на Ситигруп за тргување со обврзници со високи приноси за Европа, Блискиот исток како и Африка минатиот месец. Финансиската институција го суспендирала, поради повеќе обвиненија дека тој всушност крадел храна од седиштето во источен Лондон. Парас Шах кој имал заработка од

Малиот ни сам не знае како успеал да си направи ваков нерешлив проблем на задното седиште од автомобилот

Кога на децата им е здодевно, прво бараат од родителите некаква забава, а наредна фаза е кога ќе се стишат. Ако тишината трае подолго, значи детето почнало да прави нешто и подобро да го проверите, затоа што често тоа е некоја ваква активност.

Полицијата го уапсила дилерот на дрога откако им пратил „несоодветна порака“

Продавач на наркотици на фестивалот Лидс нема многу среќа во животот. Мартинас Бенозенко беше фатен со дрога вредна околу 4.000 евра од кокаин и МДМА до мала количина канабис, како и визит-картички на кои било испечатено „Flavour Town LS6“. 22-годишниот, поранешен готвач се „зезнал“ самиот себе откако испратил порака во која ги рекламира залихите на

Фраерот никако не може да си најде девојка, па реши тоа да го направи на „театрален“ начин

Марк Роф од Шефилд, веќе подолг период е без девојка и изгубил надеж од апликациите за запознавање и социјалните мрежи. 30-годишниот маж решил на малку подиректен начин да ги извести девојките дека тој е слободен и да си ја побара „сродната душа“. Марк кој работи во маркетинг секторот останал „последниот член“ од неговото друштво кој

Ова девојче им само 9 години и е најдобриот тапанар што некогаш сте го виделе

Ненди Бушел тропа со толку многу чувство и љубов, што просто зрачи и ти доаѓа убаво кога ја гледаш и слушаш. Песните што ги свири, се прилично тешки и комплицирани, но таа се снаоѓа подобро од професионалец. Девојчето има само 10.000 следбеници на својот Јутуб канал, а еден ден ќе можете да се фалите дека