Македонски несекојдневни ситуации

„Ец, Зеко, ец… ви прави некој притисок да дојдете овде?“ Легендарна изјава на Артан Груби поради шпекулации за собирот на Артанисти во Чаир

„Не, таман работа…“. Освен изјавите на Зеко и другиот пријател како „од пушка“, мора да признаете дека Артан Груби блесна со оваа изјава: „Никој не се кани во свој дом!“.

Македонска девојка на денот: Матеа Драгшиќ

Доколку сте активни на „Инстаграм“ и често гледате убави девојки на почетната страна, сигурни сме дека не сте ја пропуштиле Матеа. Таа е млада девојка која има екстравагантен стил и тело на кое може да се позавиди. Освен што прераснува во „Инстаграм“ сензација, таа е и дизајнер и работи на својот бренд „МДРГСЦ“. Во прилог

Македонија 1975: Извадок од филм нарачан од Југословенската национална канцеларија за туризам кој ќе ви пробуди многу повеќе од носталгија

Во тоа време, Југославија беше главна туристичка дестинација за западните туристи. Најголем дел од туристите во Македонија беа од Холандија, на кои особено им беше драг на прекрасниот Охрид и неговата околина.    

Иван Ајнштајн со нова песна: „Бори се“ ќе ве мотивира да станете од каучот и да му покажате љубов на светот!

Иван Ајнштајн, познатиот македонски јутјубер, има нова песна со наслов „Бори се“. Протагонист во новиот видео запис е неговата девојка Кике Цветче, која драстично го промени својот изглед благодарение на својата посветеност и поддршка од Иван и фитнес инструкторката Ана Стојанова со нејзината „Peach Army“. Иако овој пар продолжува да не забавува на „Јутјуб“ и

„Не се курчи“- ново стендап шоу на Надица Петрова, премиерно оваа среда во „Јавна соба“

Новиот стендап на Надица Петрова, „Не се курчи“, ќе биде премиерно изведен на 22.март во 21 часот во центарот Јавна соба. По подолго време, неуморната Петрова која има преку 30 успешни изведби на „One wo-man comedy show“, „Која сум Јас“, излегува пред публиката со нешто што ќе ја насмее скопската публика до солзи. Во „Не

Македонска девојка на денот: Бојана Нушкова

Бојана Нушкова е една од нашите најбарани модели. Освен тоа таа е и „Инстаграм“ сензација со речиси 32.000 фанови, кадешто често објавува провокативни фотографии од нејзините фотосесии, па не ги остава луѓето рамнодушни. Дозволете оваа висока убавица да ве фацинира со своите продорни очи и прекрасно тело. https://www.instagram.com/boyananushkova/              

Македонска девојка на денот: Ана Стојанова

Таа е една од најпознатите фитнес инструкторки во Македонија, со голема армија на обожаватели и вежбачи кои ја поддржуваат. На социјалните мрежи постојано е активна и не мотивира и инспирира со провокативни фотографии кои не оставаат многу на имагинацијата. Таа има развиено и целосна фитнес програма која има за цел да направи сѐ повеќе девојки

Македонска девојка на денот: Марис Џолин

Една од најпопуларните инфлуенсерки и модни блогерки кај нас е наша денешна девојка на денот. Нејзиното вистинско име е Марија Јовева и потекнува од Штип. Во моментов живее во Шведска, но тоа не е пречка за нејзиното влијание сѐ уште да се чувствува кај македонската публика. Нејзиниот стил е уникатен и препознатлив, а доколку сакате

Ако сте инвалид во Велес, не сте и во Скопје: Еве колку оваа наша дно од држава вистински се грижи за лицата со посебни потреби, во која за вработување важно е партиска книшка, не мозок

Патувањето од Велес до Скопје за да заврши здравствени работи се претворило во кошмар за оваа жена. И само поради тоа што очигледно многу писмени луѓе се на работни позиции и само поради тоа што очигледно не можат да ги казнат вистинските криминалци во државава, па удри по некој кој веќе примил сто стапа на

Македонска девојка на денот: Евгенија Колев

Евгенија Колев е наш фитнес модел и „тазе“ мајка. Таа е вљубеник во фитнесот, а тоа особено се гледа на нејзиното тело. Во моментов ја промовира својата програма за млади мајки, кои сакаат да се вратат на вистинскиот фитнес пат, откако родиле дете. Ние ја поддржуваме нејзината работа и ги сакаме нејзините провокативни фотосесии. Уживајте!