Арт и дизајн

„Си поиграв со судбината! Истетовирав смешна слика од жена ми и имаше две опции: или ќе се смее или ќе се разведеме. Погодете што се случи!“

Овој човек решил да ја шокира сопругата со тоа што на неговото тело истетовирал смешна слика од неа. Џерод Гроув (28) решил дека сака да се пошегува со својата сопруга Теган (30) со тоа што ќе направи тетоважа од нејзина смешна фотографија.     Двојката од Квинсленд сака да се шегува еден со друг, но

„Ние сме уметници за тетоважи и ќе ви го откриеме дизајнот што НИКОГАШ не треба да го направите на вашето тело. Тоа е лоша среќа!“

Уметниците за тетоважи ги споделија своите искрени размислувања за паровите кои трајно си го пишуваат името на партнерот на нивното тело. Уметниците од „MARKD Tattoos“, во Сиднеј, беа едногласни во тоа што не им препорачуваат на клиентите да се обележуваат со името на партнерот.          Еден рече дека ставањето нечие име е

„Си го отсеков прстот за да личам на вонземски ЃАВОЛ, имам 1500 тетоважи, а она што го планирам следно… ќе ви ја замрзне крвта!“

Човекот наречен „најмодифициран човек на светот“ благодарение на неговиот уникатен изглед, ја откри својата најнова трансформација – си го отсекол показалецот за да личи на вонземски ѓавол.     Марсело „Б-Бој“ Де Соуза Рибеиро е познат по неговите ексцентрични тетоважи и инвазивни модификации на телото, вклучително и метални заби, импланти на кожата и расцепен јазик.

6 тетоважи кои се олицетворение на „сакам тетоважа ама не знам што“

Во мал круг на истражување, од 600 прашани луѓе, околу 78% од нив жалат што имаат барем една од нивните тетоважи. Можеби тоа е затоа што 3 од 4 навистина не го планирале својот избран дизајн до неколку часа претходно. Тоа значи дека се работи за одлука која не била добро осмислена и кога возбудата

Родителите на запад не се како нашите: 21-годишната ќерка живее во шупата, а тие во куќата?! Еве ја целата приказна!

Девојка која се преселила во барака во дворот на нејзините родители, гордо го покажала своето хипи скривалиште, за кое не плаќа кирија и е на само неколку чекори од нејзиниот вистински дом. Анија Ворн, 21, од Боис, Ајдахо, направи обиколка на својот еднособен престој на „TikTok“ и ги прошета нејзините фанови во нејзиниот дом.  

„Упс, малку ја претеравме“: 11 фотошопирани фотографии од кланот Кардашијан- Џенер, со кои не им успеа да ја излажат јавноста

Кланот Кардашијан е познат по тоа што прави крајни напори за да добијат совршена слика, при што секоја од нив ја совлада уметноста на аглите и најдоброто осветлување… Но, иако семејството на реалити ѕвездите е повеќе од навикнато да позира пред камерите, дури и тие прават грешки кога станува збор за дотерување и менување на

Духовити стрипови за борбите со кои се соочуваме секој ден

Сликарката и илустраторка која живее во Лондон, Наталија Лобанова, црта исклучително искрени стрипови за нашето секојдневие. Нејзините духовити цртежи обично се претставени на едноставен начин, како скици, но тие се полни со вистина за нашата современа култура и општество, како и за нашата перцепција за овие работи. Собравме 10 од најбрилијантните дела од делата на

Сексипил и ризични облеки кај жените, врвна класика кај мажите: Листа на најдобро облечените познати ѕвезди на овогодинешните „Оскари“

Најголемите ѕвезди во Холивуд се појавија на најзначајната ноќ на гламурот, во прекрасни тоалети и костуми, но и ризични моменти на црвениот тепих на 95-тото доделување на наградите Оскар, што се одржа во холивудскиот театар Долби во неделата навечер. Лејди Гага беше атракција на црвениот тепих, затоа што пристигна во ризична, проѕирна црна тоалета на

Модна икона: Ветеранот на модната писта, Наоми Кемпбел, им покажа на новите генерации манекенки како треба, откако ја предводеше толпата девојки на модната ревија на „Версаче“

Иконата на модната писта Наоми Кембел одржа лекција за својата моќ, додека одеше на модната писта на модното шоу на „Версаче“ есен/зима 2023 година во Лос Анџелес во четвртокот. Кембел (52) – легендата на модната индустрија со кариера долга речиси пет децении – облече елегантна црна тоалета до глуждовите, со оглавник и деколте.    

ФОТО: Погледнете како изгледа новото љубовно гнездо на Џенифер Лопез и Бен Афлек, вредно 64 милиони долари

Фотографиите од неверојатната нова вила на Џенифер Лопез и Бен Афлек во Пацифик Палисадес, вредна 64 милиони долари, го прикажуваат големото богатство што се наоѓа на имотот. Новиот дом е речиси двојно повеќе од цената на првиот имот што планирале да го купат, но има повеќе удобности, вклучувајќи осум спални соби и 11 бањи.  

Како Џони Деп заработи 5,4 милиони долари од неговата уметност за само неколку дена? Следете нѐ за повеќе финансиски совети…

Неговиот следен уметнички потфат ќе биде режија на филм за животот на италијанскиот сликар и скулптор Модилјани, целосно без пари. Но, вчера се покажа дека сопствената кариера на Џони Деп како уметник се покажува многу попрофитабилна – откако тој продаде некои од своите слики за околу 5,4 милиони долари и ги заработи парите за само

12 холивудски ѕвезди кои целосно исчезнаа зад шминката на нивните улоги

Актерите често мораат физички да се менуваат за улоги. Сепак, понекогаш тие едвај мораат да работат, бидејќи добиваат голема помош од талентирани шминкери. И одвреме-навреме, трансформациите се толку драстични што самите ѕвезди завршуваат непрепознатливи.   1. Сара Полсон како Линда Трип во „American Crime Story“ (2021)   2. Крис Еванс како Капетан Америка во „Avengers: Endgame“

Најново во модата: Гаќи за по надвор! Интересен моден тренд кој на многумина им се допаѓа, но има два услови кои треба да ги исполните ако сакате да го пробате

Фактот дека шорцевите станаа независна и самодоволна гардероба стана јасен на крајот на минатата година. Појавата на Кајли Џенер во бели шорцеви над црни хулахопки стана вистинска сензација. Во февруари, на модната недела во Њујорк, овој прилично сомнителен тренд го покажаа неколку дизајнери одеднаш, па дури и на плус сајз модели. Во модните недели кои

20 прекрасни фустани кои им стоеле совршено на нашите познати холивудски дами

Познатите личности постојано се во потрага по најатрактивните и најпривлечните комбинации на црвениот тепих со цел да го привлечат вниманието на пошироката јавност. Меѓутоа, бидејќи некои фустани изгледаат уште поневеројатни од поинаков агол, можеби ќе треба да ја прегледате целата облека за вистински да ја разберете целта на дизајнерот. Затоа, денес составивме фотографии од фустани

„Имам 52 години и нема да дозволам мојата возраст да ме спречи да го носам она што го сакам – не сум престара за ништо“

Професионална манекенка која верува дека во модата треба да се ужива на сите возрасти, ги освои обожавателите на „TikTok“ со нејзините прекрасни комбинации.   Луиза од Австралија има 52 години и ги краси страниците на списанијата и каталозите како модна манекенка и собра следбеници на интернет преку нејзината порака за прифаќање на стареењето. Додека ги

Супермоделот Паулина Поризкова изгледа прекрасно на 57 години и позира за „Вог“. А, кога доктор ѝ предложил пластична операција, таа…

Кариерата на чешкиот модел Паулина Поризкова започна во раните 1980-ти. Во текот на следните две децении, таа работеше со многу познати брендови и се појави на бројни насловни страници на модни списанија. Во 2000-тите, нејзината манекенска работа станала се поретка, а Паулина се обидела да глуми и да пишува. Но, неодамна таа повторно успеа да

10 познати трудници чии голи мешиња „парадираа“ каде и да се појават

Облеките за трудници постојано се развиваат, а во последно време се чини дека е во тренд обелоденетата облека што го покажува трудничкото стомаче. Многумина оваа тенденција ја припишуваат на она што Ријана го носеше додека беше бремена со своето прво дете. Сепак, без разлика дали тоа ги инспирирало другите мајки или не, вистината е дека

Екстравагантни комбинации од модната недела во Милано

Од 21 до 27 февруари во Милано се одржа Миланската модна недела есен/зима 2023 година. Ова е трета по големина модна ревија од големата четворка (Њујорк, Лондон, Париз). Модната недела во Милано, како и самата Италија, е позната по своето богатство и луксуз. Настанот го води Италијанската национална модна комора, со женски колекции во февруари

Како би изгледало женското тело доколку е 95% покриено со тетоважи, ќе ви докаже и покаже оваа мајка на три деца од Финска

Александра Јасмин е мајка на три деца од Финска. Нејзиното тело е 95% покриено со тетоважи и таа поседува сопствен салон за тетоважи. Александра им прави тетоважи на своите клиенти „со слободна рака“, односно без да подготви скица, нанесувајќи го цртежот директно на кожата. Девојката ги споделува резултатите од својата работа и сопствените фотографии на

Ѕирнете во новиот суперавтомобил Alpha5 кој надминува сѐ што до сега сте сметале за автомобил

Ова е новиот автомобил на DeLorean кој ќе биде на продажба од 2024 година. Неговата максимална брзина ќе биде 250 километри на час, а ќе оди од 0 до 160 за три секунди. Скролајте надолу за видео Една од најинтересните работи што никогаш досега не сте слушале за нив, е тоа што овој автомобил може

17 дизајнери кои изгледа ги купиле своите дипломи и се вработиле преку партија

Има многу луѓе кои едноставно не се грижат за својата работа или колку се ефикасни во неа. Една од главните причини е тоа што тие можеби работат за луѓе на кои не им е гајле. Друга причина може да биде тоа што тие едноставно го повторуваат истото повторно и повторно и се уморни од тоа.

16 луѓе кои си пронашле мало богатство во продавница за антиквитети, а не биле свесни за тоа

Купувањето во продавници за антиквитети ни помага да заштедиме пари и што е најважно и што е најважно како убав бонус, ни овозможува да ловиме скриено богатство. Очигледно, не мислиме на пиратски плен, но сепак ова се возбудливи и неверојатни предмети. Сакаме да ви дадеме бројни причини да им се придружите на многуте луѓе кои

15 тетоважи од супер- тренди уметничка за тетоважи, кои ќе ве натераат да посакате и вие да имате најмалку една ваква!

Тетоважите можат да бидат неверојатна уметност, особено ако се направени вешто. Постојат различни видови на уметници за тетоважи – добри, лоши и просечни. И има посебна категорија – мајстори. Рајан Ешли (Маларки) Ди Кристина е еден од мајсторите. Овој познат уметник за тетоважи ја круниса табелата на топ 10 најдобри тетоважи во светот. Денес ви

Дали би платиле 1000 долари месечно за да живеете овде? Кризното лудило и поскапувањето на домовите ексалираше оваа година… до каде можат да одат цените?

Лимената шупа со мрачен изглед, прогласена за совршениот „стан за баба“ која се изнајмува за 1.000 долари месечно, ќе биде уништена откако бесен сосед го пријавил бизарниот оглас во општината.     Тесната барака, во југозападниот дел на Сиднеј, ја пријавил член на заедницата откако го забележале огласот на интернет. „Ми врие крвта да го

16 луѓе кои дозволија нивните лузни да се претворат во вистински ремек- дела

Како што гасеницата се трансформира во нешто грациозно како пеперутка, ние исто така можеме да го претвориме сеќавањето на нешто трауматично со лузни на нашата кожа во ремек-дело. Во случајот со овие храбри луѓе, потребна беше само вештата рака на уметникот за тетоважи Ракел Готје. Ние се чувствуваме горди на оние кои се осмелуваат да

15 фотографии од славни личности кои ќе ве поттикнат да си ги истенчите веѓите како во 2000 години

Досега, сите сфативме дека модните трендови се циклични. Ова има многу врска со носталгијата за културата од минатото, а исто така е лесно да се „рециклира“ нешто што некогаш доминирало во нашите стилови во минатото. Денес си поигруваме со идејата да ги вратиме во мода тенките веѓи од раните 2000-ти. Можеби мислите дека сме луди,