Авто-мото

Во кои автомобили е најдобро да инвестирате овие денови, дали е тоа новиот „Фолксваген“ или „Цитроен“, автомобилот на годината?

Повеќето нови автомобили се соочуваат со опаѓање на вредноста до 20 години пред да бидат испратени во отпадот. Но, неколку од нив се неприкосновени класици или вредат како колекционерски предмети. Па, еве ги кои се идните модерни класици што би можеле да бидат вредни инвестиции. Фолксваген ID Buzz Овој футуристички приказ на ретро дизајн се

Дали знаевте дека доколку поседувате „BYD“ електричен автомобил можете да го полните со друг таков, со само еден „продолжен“ кабел?

Фотографијата од едно електрично возило кое полни друго, кое останало заглавено покрај пат, беше објавена од возачите на возила на бензин и предизвика дебата на интернет. Сликата, објавена на „Редит“ во понеделникот, покажува две возила паркирани едно зад друго на страната на автопат во рурална Австралија. Каблите за полнење од секое од електричните возила беа

99% од возачите не знаат што значи овој знак на улиците. Дали можеби вам ви е познат?

Познавањето на сообраќајните знаци е суштински дел од учењето да возите. Полагањето на тестот за теорија е од витално значење за да можете легално да седнете зад воланот без инструктор до вас на совозачкото седиште. Тоа е затоа што ве учи на сите предупредувачки знаци на кои треба да внимавате, како и витални информации како

Неписменото „шофериште“ му удира шлаканица на дете со аутизам затоа што му го свиткало знакчето на хаубата на неговиот ценет Мерцедес од 146.000 долари

Неидентификуваниот возач е виден како му мава шамар на десетгодишниот Алфредо Моралес за штета што би чинело околу 500 долари за да се поправи. Самиот автомобил чини околу 146.000 долари, а е купен пред нешто повеќе од една година од застапништво во Јужна Калифорнија, покажува извештајот за историјата на возилото. Снимениот напад се случил во

Од оваа недела сите нови автомобили што се продаваат во Европа ќе мора да имаат автоматски ограничувачи на брзината. Е сега ќе видиме што значи нервоза на патот

Сите нови автомобили што се продаваат во Европа, мора да имаат системи за интелигентна помош за брзина (ISA) од 7 јули 2024 година. Овој систем користи GPS, камери и податоци за навигација за автоматски да ја ограничи брзината на автомобилот до законската граница.   Како функционира интелигентната помош за брзина? ISA користи GPS, препознавање знаци

Дојде тоа што долго го очекувавме: НЛО запрено за брзо возење на автопат! Полицајците изјавија дека шоферот е од планетата Криптон

Канцеларијата на шерифот на округот Крафорд во Мисури го сподели необичниот настан.  НЛО возело над органичената брзина на автопат. Овие пријателски хуманоиди, кои дошле во мир, се упатувале на запад во Розвел, Ново Мексико на фестивал. „Па, никогаш не знаеш што ќе патува низ округот Крафорд, но овој беше малку надвор од овој свет“. –

Ризик јак, мила душа: Човекот што купи 200 „Land Rover“ џипови пред 10 години и ги модифицираше, сега заработува милиони продавајќи ги уникатните автомобили

Човек кој купи повеќе од 200 џипови на „Land Rover“ пред помалку од десет години, сега прави профит од нив, вреден стотици илјади долари. Она што може да се смета за чудна или ризична инвестиција во 2015 година сега му донесе огромна сума пари.       Чарлс Фосет е основач и сопственик на „Twisted“,