Авто-мото

Златан Ибрахимовиќ си го честиташе 40-тиот роденден со тоа што си купи Ferrari SF90 Stradale како подарок

Stradale е автомобил со 1000 коњски сили и цената започнува од 430.000 евра без дополнителни трошоци за дополнителна опрема и разни прилагодувања. За својот 39-ти роденден Ибрахимовиќ купил Porsche 911 Targa 41 Heritage, па неговата колекција на суперавтомобили продолжува да расте. Тој објави фотографија на социјалните мрежи и напиша: „Среќен роденден Златан“ Па, среќен нека

ЧУДО: 81 годишен Американец заглавил со автомобил на снежна бура една недела и јадел снег и кроасани за да преживее

Еден постар жител од Калифорнија бил заглавен во автомобил, по снежна бура на патот кон Долината на смртта една недела и јадел снег и кроасани една недела за да преживее. Џери Алан Журет (81) исчезнал на 24 февруари. Последното нешто што се знаеше за Американецот беше дека тој ќе замине од калифорнискиот град Биг Пајн

Целосно самоуправувачките автомобили кои не бараат човечка интеракција ќе бидат достапни за 12 години. Па дали ќе брзате да купите еден во 2035 година?

Експертите предвидуваат дека е малку веројатно дека ќе видиме целосно автоматизирани автомобили кои не бараат човечка интеракција на патиштата до 2035 година. И покрај возбудливата јавна имагинација на автономните возила и инспиративните невидени соработки меѓу производителите на автомобили и технолошките иноватори, постојат предизвици со кои се соочуваат производителите – вклучувајќи ги и оние поврзани со

Зад воланот на првиот семеен Ферари автомобил со четири врати: Новиот Purosangue вреден над 400.000 евра сигурно ќе ги заврти главите каде и да поминете

Новиот Purosangue на Ferrari сигурно ќе ги заврти главите дури и во најприземните сценарија – без разлика дали тоа е носење деца до училиште или појавување на паркингот пред маркет.   Новиот Purosangue – чие име значи чистокрвно – е првиот спортски кросовер со погон на сите тркала на италијанската компанија за суперавтомобили со цена