Мотика таленти

„Си го отсеков прстот за да личам на вонземски ЃАВОЛ, имам 1500 тетоважи, а она што го планирам следно… ќе ви ја замрзне крвта!“

Човекот наречен „најмодифициран човек на светот“ благодарение на неговиот уникатен изглед, ја откри својата најнова трансформација – си го отсекол показалецот за да личи на вонземски ѓавол.     Марсело „Б-Бој“ Де Соуза Рибеиро е познат по неговите ексцентрични тетоважи и инвазивни модификации на телото, вклучително и метални заби, импланти на кожата и расцепен јазик.

6 тетоважи кои се олицетворение на „сакам тетоважа ама не знам што“

Во мал круг на истражување, од 600 прашани луѓе, околу 78% од нив жалат што имаат барем една од нивните тетоважи. Можеби тоа е затоа што 3 од 4 навистина не го планирале својот избран дизајн до неколку часа претходно. Тоа значи дека се работи за одлука која не била добро осмислена и кога возбудата

15 луѓе чија реалност е многу подраматична од било кој филм

Животите на некои луѓе се толку извонредни што изгледаат како да се заплет на холивудски филм. Овие поединци се соочиле со предизвици, ги надминале навидум непремостливите пречки, истрајале наспроти неволјите и влегле во љубопитни ситуации кои никој не можел да ги предвиди. Во оваа статија, ќе ги истражиме животите на луѓето чии приказни се навистина

Од перики за кучиња до Т-рекс раце за бебиња… Американците лани потрошиле 14 милијарди долари на онлајн шопинг во ПИЈАНА состојба!

Луѓето ги открија своите најчудни купувања преку Интернет – откако беше откриено дека Американците потрошиле над 14 милијарди долари во последната година и нарачувале онлајн под дејство на алкохол. Изненадувачки, 17 отсто од Американците признаваат дека купувале пијани минатата година, трошејќи просечно по 309 долари за купувања во алкохолизирана состојба. Но, бројките се секако помали

Зарем тоа не е навистина Ченинг Тејтум? Стриптизер од Австралија ги открива бесрамните фантазии на жените, кога пред нив игра гол маж…

Австралиски стриптизер, двојник на Ченинг Тејтум, ги сподели тајните на професијата. Тој зборуваше за приватните забави, правилата на голотија и необичностите на клиентите и соработниците. Вил Парфит е роден во Велика Британија, но се преселил во Австралија пред десет години. Дома, Британецот работел на привремени работи, се занимавал со тешка физичка работа и не ни

10 Мотика најсмешни видеа за изминатата недела! Не ги пропуштајте!

Викенд е време за дупло смеење, затоа уживајте во нашата компилација.   #1 Најлогичното објаснување дека планетата Земја е рамна плоча. Чукнете си ја главата и запрашајте се кому верувате… #2 „Ринг, динг динг“: Плавушата прв пат го носи дечкото на запознавање со нејзините и уште невлезени се покаја „за сите пари“!   #3 Дечкото

Љубовта не познава висина: Запознајте го најнискиот бодибилдер на светот и неговата сопруга од соништата

Најнискиот бодибилдер на светот, кој е со висина од 102 сантиметри, се ожени со својата партнерка, која е висока 127 сантиметри. Пратик Витал Мохите (28) од Раигад, Махараштра, централна Индија, е роден со својот инвалидитет и се борел цел живот да се вклопи и бил скептичен дека некогаш ќе може да најде некој со кој

„Можам да си дозволам да јадам само ЕДНАШ НЕДЕЛНО и пијам чај од нане за да не ме боли стомак, но НИКОГАШ нема да дозволам моите мачки да гладуваат!“

Една жена тврди дека понекогаш може да си дозволи само еден оброк неделно во услови на криза на трошоците за живот – бидејќи поголемиот дел од парите ги троши хранејќи ги своите мачки. Јасемн Каптан (46) од Тотенхем, северен Лондон, една година прескокнува оброци за да може да им обезбеди на своите шест мачки.