Мотика таленти

Бизарен пар со „кловн-фетиш“ бара трето лице за нивниот „циркус на возрасни“

Брачниот пар од Калифорнија, Џош и Кристина, инаку познати како Лоч Џестер и Мис Кенди заработуваат со тоа што ја оддалечуваат публиката од „мизеријата“ и „теророт“ на светот преку облекување, носење „луда“ шминка и глупирање како кловнови. Двојката се запознала пред две години кога Лоч барал женски да се приклучат на неговата претстава за бурлеска

Мајка „потонала од срам“ кога нејзината ќерка подарила „нараквица за пријателство“ која ја „земала од мама“

Срцето на Кала Манели застанало кога сфатила дека нејзината 5-годишна ќерка Мајла Ајзенхауер ѝ подарила „нараквица за пријателство“ на својата соученичка. И ова иако не звучи многу страшно сепак „нараквицата“ не е нараквица, туку една од играчките на мама и тато. 26-годишната Кала добила порака од мајката на девојчето кое ја добило нараквицата велејќи ѝ

Запознајте го Марио, „заводливиот“ Италијанец кој најде начин како да ги продаде фармерките и да стане познат

Марио Грацијано, имал пар фармерки кои му биле премногу тесни и сакал да ги продаде. Така 54-годишниот маж решил да ги изрекламира, но на прилично „специфичен“ начин. Марио се занел во улога на модел и неговите фотографии веднаш станаа хит во Велика Британија, каде што Марио живее. Бидејќи луѓето „полудеа“ по фотографиите на човекот, тој

Човек украл Bluetooth звучник само затоа што не сакал да се жени

На некои парови не им е судено да стапат во брак и секако доколку еден од партнерите не сака да го направи тоа постојат многу „нормални“ начини како да го избегнете големото прашање. Но, еден млад човек одлучил дека најсоодветен начин да ја „спречи“ својата девојка да се омажи за него е да украде звучник.

Жена само сакала нови и убави веѓи, но се расплакала кога сфатила за што дала 350 долари

На секој барем еднаш во животот му се има случено некоја грешка поврзана со убавината, дали тоа ќе е лоша шминка, фризура или пак нешто сосема различно. На пример кошмарот за оваа жена започнал кога одлучила да си исцрта веѓи со помош на микроигли кај козметичарка. Шенон Бозел, од Каламазу, Мичиген, потрошила 350 долари за

Топ 6 глупости кои успеавме да ги направиме за големиот празник Водици 2020

За жал за едниот од најголемите христијански празници стана „традиција“ да се случуваат инциденти, кои од нив трагикомични, кои едноставно срамни. Секоја година мора да има по еден: „Ова е Спарта!“ момент како и „многу верски резили“. Понекогаш се прашуваме дали повеќе луѓе ќе се фрлаат во водите доколку наместо  крстот директно го фрлаат телевизорот?

Овој 69-годишен дедо ќе направи да се засрамиме сите што последен пат сме вежбале на физичко во 8-мо

Еден 69-годишен маж се надева дека ќе живее 300 години завршувајќи ги овие интензивни вежби. И покрај тоа што изгледа добро за неговата возраст, фанатикот кој живее во Киев, Руслан Божаев, сака да живее здрав начин на живот за да го сруѓи светскиот рекорд за најстариот жив човек, со сегашниот рекорд кој изнесува 122 години.

Имам од Уганда е суспендиран откако дознал дека неговата сопруга од две недели всушност е МАЖ

Шеикот Мохамед Мутумба (27) ја дозна вистината кога неговата невеста била фатена како краде ТВ од сосед и била приведена од полицијата. Крадецот подоцна признал дека се преправа дека е жена за да може да се „омажи“ за имамот и да му ги украде парите, јавуваат локалните медиуми во Кајунга. Шокираниот Мутумба е суспендиран од

Маж кој сакал да биде жесток како бик во креветот им украл од нивните „сини апчиња“ и завршил во болница

Кога повозрасниот господин сфатил дека ќе треба да води љубов со 3-годишна жена решил да земе нешто за да си го „крене расположението“. Но, човечките сини апчиња очигледно не му се доволни на овој шизик, па затоа решил ни помалку ни повеќе да си земе вијагра за бикови. Но, наместо незаборавната ноќ која ја очекувал,

Бодибилдер против девојка со црн појас во Џиу Џитсу

Ако сте во дилема дали во 2020 да почнете со бодибилдинг или со некоја боречка вештина, погледнете ја прво борбата на бодибилдерот против девојка со црн појас во Џиу Џитсу. Мажот, кој оди во теретана 6 дена во неделата и јаде само пилешко месо и брокула, е изненаден што го предизвикува ЖЕНА.

Пијана 20-годишна девојка им се „нудела“ на патниците во авионот и за тоа ќе си ја одлежи казната

20-годишната Деми Бартон имала „непристојна понуда“ за двајца мажи во авионот додека летала на осумчасовниот лет од Абу Даби кон Манчестер. Дотогаш Деми веќе испила неколку чаши црвено вино. Откако екипажот не сакал да ѝ даде повеќе алкохол таа ги кренала тупаниците и им велела: „Епа можете да го слетате авионот сега!“ Таа во период

Мајка со најнеобичната зависност, троши 9.500 евра за да си ја „задоволи желбата“

Мајка ја откри својата бизарна зависност, која ја тера да јаде цело пакување од Johnson’s Baby бебешка пудра на ден. Лиза Андерсон за прв пат започна да ја јаде пудрата пред 15 години кога ја искористила на нејзиниот тогаш најмал син и почувствувала желба да ја проба. 44-годишната смета дека потрошила огромна сума од околу