Жестоко!

20-годишен дечко сподели застрашувачки фотографии откако двометарска ајкула му ја распарчила раката пред да успее да ја собори само со мал нож

Предупредување: Оваа статија содржи графички слики што некои читатели може да ги сметаат за вознемирувачки. 20-годишниот нукрач Ангус Кокот работел на едрилица во Тихиот Океан со својот најдобар пријател Деклан на 23 мај. Откако се закотвиле во Мангарева на островите Гамбиер, отишле на оддалечен гребен за да вежбаат слободно нуркање за некој натпревар. Кога Деклан

Две Британки се тепаат за маж на одмор во Грција. За каков ли маж станува збор ваква страстна тепачка?

Двете туристки кои се уште не се идентификувани, се тепале среде Малија, околу 30 километри источно од главниот град на грчкиот остров, Ираклион. Видеоснимките направени од случајни минувачи ги прикажуваат жените како се удираат со тупаници и клоци. И нормално ниедно машко реши да не се меша во тепачкава и да не ја спречува, а

Му ја навредиле фамилијата на Дарвин Нуњез, па реши да се степа со пола трибина. Не е затоа што изгуби, де…

Дарвин Нуњез во тепачка со колумбиски фанови по елиминацијата во Копа Америка. Играчот на Ливерпул, Дарвин Нуњез, се скара со колумбиски фанови на трибините. Според капитенот на Уругвај, Хозе Марија Хименез, Нуњез сакал да ја одбрани својата фамилија која била вознемирувана од колумбиските навивачи.

Подгответе се психички, нови поопасни времиња доаѓаат: Кинезите почнаа да прават толку реалистични силиконски маски, што крадците на идентитет ќе може лесно да ги злоупотребат правејќи ваш двојник

Во Кина, нов тренд добива на сила, предизвикувајќи бран на возбуда и загриженост: реалните силиконски маски, некогаш само реквизити за забава со костими, сега стануваат алатки за извршување на злосторства, нешто што исто така ги вознемири органите на државите.       На најголемата платформа за е-трговија во земјата, „Таобао“, се продаваат „силиконски маски“ како

Камионџија пронашол „чудо од бебе“ како ползи покрај рурален пат во Луизијана, по хаосот настанат од ураганот Берил – неговото братче било пронајдено мртво неколку дена претходно

Камионџија што возел низ Луизијана успеал да забележи едногодишно „чудо од бебе“ како лази во ров додека полицајците избезумено го барале новороденчето по мистериозната смрт на неговиот брат. Бебето, кое неговата баба го идентификуваше како Кингтрејл, морало да го преживее бурното време бидејќи ураганот Берил ја преплави областа со силен дожд и силни ветрови во

Детето од „Алф“ почина на 46 годишна возраст

Поранешната детска ѕвезда Бенџи Грегори, познат по улогата во ситкомот „ALF“, почина трагично на 46-годишна возраст.       Грегори – кој го играше Брајан Танер во ситкомот од 80-тите, која се емитуваше од 1986 до 1990 година – беше пронајден мртов во неговиот автомобил заедно со неговото службено куче Ханс на паркингот на „Чејс

Бајден го нарече Зеленски „претседателе Путин“ и го направи најголемиот гаф досега, баш во моменти кога неговиот политички живот виси на конец (ВИДЕО)

Претседателот Џо Бајден го претстави украинскиот претседател Володимир Зеленски како „претседателот Путин “ во брутален гаф на самитот на НАТО, а неговата политичка иднина виси на конец. 81-годишниот маж кој се соочува со повици за да се откаже од претседателската трка рече: „Дами и господа, претседателе Путин“. Засрамувачкиот момент пред светските лидери предизвика шок и

Колку ќе ве чини да се разболите во Турција, а да немате осигурување? Еве ќе ви каже Британецов кој едвај платил за да може да се врати дома

Две недели во Турција се претвориле во кошмар. 68-годишниот Малком Штокер отишол на одмор во Мармарис со неговата девојка Џејн. Таму го фатило нешто што се чинело како стомачен вирус и тој морал да отиде во болница. Но, на крајот му била дијагностицирана пневмонија и бил ставен во кома и на вентилатор цели две недели.

Во Македонија би се нарекло вандализам, но во Италија е традиција: Религиозно празнување на Мадона дела Бруна во Матера

Празникот на Мадона дела Бруна во Матера (Италија) се слави на 3 јули. Традицијата вели дека на крајот од поворката толпата може да ја уништи кочијата што ја превезува девицата. Секоја година после ова има повреди. Годинава здравствените служби лекувале 10 лица. Функционира вака: се изведува процесија. На крајот од процесијата доаѓа кочија со коњи.

Ние не го собираме ѓубрето, ама не смеете ни вие: Англичани беа казнети 1400 евра зашто го средиле ѓубрето пред нивниот дом

Вероника Мајк (41) и Золтан Пинтер (46) од Стоук-он-Трент, град во Англија, се одлучиле сами да го средат ѓубрето на нивната улица, но подобро да си седеле со ѓубрето расфрлано насекаде. Тие велат дека „одвратниот“ хаос расфрлен пред нивната куќа не бил собран до точката што стаорците почнале да се вртат наоколу.   Во април,

Ужасните закони на Емиратите: На 28 годишна стјуардеса што живее во Дубаи ѝ се заканува казна затвор затоа што мажот ја тепал и сакала да се самоубие

Ирската воздушна стјуардеса, Тори Тови (28) е заробена во Дубаи и се соочува со казна затвор откако испила алкохол и се обидела да се самоубие, по наводното домашно насилство што го претрпела. Тори, која работи за „Emirates Airlines“, тврди дека била нападната од нејзиниот сопруг од Јужна Африка, кој наводно се обидел да и ја

Кога се ‘рчкаш со погрешен човек: Го каснало отровна змија додека спиел па тој се разбудил и ја изгризал до смрт

Сантош Лохар, спиел во камп на работници во близина на Раџаули во индиската држава Бихар, кога бил нападнат. Откако се разбудил од сон, неговиот изненаден одговор бил брзо да ја зграпчи змијата со железна прачка и да ја гризне три пати, при што животното умрело.   35-годишникот, кој престојувал во шумската област како дел од

Поранешна зајачица ја открива темната страна на легендарната Плејбој вила: „Не смеев да се разболам“

Живеењето во Плејбој замокот на Хју Хефнер има свои предности – соба за видео игри, личен готвач и забави преполни со познати личности. Но, според една од неговите поранешни „девојки“, имало и сериозни негативни страни. Холи Медисон, која беше во врска со Хефнер седум години, рече дека никогаш не ѝ било дозволено да земе боледување

Суровата причина зошто фудбалерот Марк Кукуреља од Шпанија беше исвиркан на полуфиналето на Европското првенство 2024 во Германија

Ѕвездата на „Челзи“, Марк Кукуреља, беше пречекан со хор од свирежи на полуфиналето на Европското првенство 2024 во вторникот.       25-годишниот Кукурела беше дел од шпанската екипа која се судри со Франција на „Алијанц Арената“. Љубителите на фудбалот останаа збунети зошто е исвиркан од навивачите. Причината е прилично едноставна, во вторникот вечерта имаше

Инстант карма! Крадци коишто ограбиле продавница се борат со обезбедувањето да избегаат, но не за долго – сѐ додека едниот не го удри автомобил

Ова е драматичен момент кога крадец го стигнува инстантна карма неколку моменти по извршениот грабеж – го удира автомобил додека бега од местото на грабежот.       Еден клиент во прометната лондонска продавница снимил како храбрите вработени во „Tesco“ се обидуваат да спречат двајца крадци кои крадат тутун и алкохол од зад касата. Двајцата

Подводен дрон влегол во Големата сина дупка во Белизе и направил снимка што ќе го „преплаши светот“

На околу 80 километри од брегот на Белизе се наоѓа географско чудо што е истовремено неверојатно и застрашувачко, наречено Големата сина дупка. Станува збор за огромна морска дупка која била пештера, но со зголемувањето на нивото на океаните станала поплавена пред илјадници години.       Истражувачот Жак Кусто ја направи славна Големата сина дупка

Португалскиот судија кој беше критикуван за тоа што го казни Хари Кејн ја изгуби мајка си на многу бизарен начин – паднала во бездна од 20 метри правејќи селфи

Португалскиот судија кој беше критикуван за тоа што го казни Хари Кејн за време на квалификациите на Англија за Евро 2024 против Малта, тагува поради тоа што неговата мајка паднала во бездна додека правела селфи на одмор. Фатима Годинјо, 62, загина откако го изгубила балансот додека правела фотографии на островот Сао Мигел на Азорските Острови.