Жестоко!

„Поранешната девојка на момчето со кое излегов, влезе насилно кај него дома додека ние двајцата бевме во кревет. Еве што се случи потоа…“

Ени Најт (27) се огласи на „Инстаграм“ за да им каже на своите следбеници за застрашувачкиот момент кога брутално и фрлиле клучеви од автомобил во глава. Ѕвездата на „Инстаграм“ тврдеше дека спиела со маж, кој бил „обичен“ во нејзиниот список на љубовници, кога неговата љубоморна поранешна девојка влетала во неговиот дом додека имале секс.  

Поранешната сопруга на ѕвездата на „Baywatch“ и поранешна позната манекенка, видена како пребарува низ контејнери во очајна состојба

Поранешната манекенка, која сега е бездомник ,Лони Вилисон, беше фотографирана како нурка во контејнер за производи за убавина и како влече количка полна со нејзините работи низ улиците на Лос Анџелес. 40-годишната, поранешна сопруга на ѕвездата на „Baywatch“, Џереми Џексон, изгледаше осамено додека пребаруваше низ кантата во која нашла шише со средство за плакнење уста

Алжирецот Омар Бин Омран е пронајден жив во визба, 26 години по неговото киднапирање, на само 200 метри од неговата куќа

Омар Бин Омран, од Алжир, исчезнал пред 26 години на 17-годишна возраст додека одел на училиште. Минатата недела беше пронајден жив во визба. Бизарен детаљ: визбата била на само 200 метри од неговиот дом. Омар бил заробен од човек кој живеел сам и работел како „државен службеник“. Тој често бил виден како купува храна за

Американка се обидела да преплаши мечка и за малку ќе го загубела животот

Венди Кауан го шетала своето куче во близина на домот на нејзината мајка во Вирџинија кога од шумата во нивна близина се појавила мечка. Сеќавајќи се дека кафените мечки можат да се исплашат од силни звуци, жената почнала да вреска и да скока. Сепак, ефектот од овие постапки бил спротивен: предаторот се упатил директно кон

Баба од Сиднеј ги измамила пријателите за 400.000 долари вклучувајќи ја и нејзината најдобра пријателка. Еве што судбина ја чека сега

Една баба ќе помине една година зад решетки откако измамила 382.000 долари од четворица луѓе, вклучувајќи ја и нејзината најдобра пријателка, за да се коцка. Вивиана Леонор Варас (63) ја дозна својата судбина во четвртокот во локалниот суд во Даунинг центар во Сиднеј, откако ја призна елаборираната измама што ја водела од септември 2016 до

Гостинка на Airbnb ги открива МНОГУ бизарните рачно напишани белешки од домаќинката оставени околу имотот

Една TikToker-ка сподели серија рачно напишани белешки што ги нашла додека престојувала во Airbnb – оставајќи многу гледачи збунети. Џоана Андерсон сподели сега вирално видео во кое објаснува дека е во „убав дом“, но била шокирана кога открила белешки во кои се наведени дополнителни трошоци за користење на основните удобности. Една белешка на рутерот за

„Вереникот на мојата пријателка требаше да има ергенска забава. Тогаш ја добив оваа одвратна порака од неговиот другар – и работите станаа уште полоши“

Една девојка ги сподели гнасните СМС пораки што ги добила од познаник откако тој побарал помош при планирањето на ергенската забава – а со неговиот одвратен чин си заработил да не биде повеќе поканет на свадбата. Таа откри дека еден маж ја замолил да му испрати фотографии од долниот дел и долната облека за да

„Дознав дека мојата најдобра пријателка го направи незамисливото со мојот сопруг на неговата ергенска вечер – и нема да верувате како ја фатив“

Стеф била во брак 18 месеци со нејзиниот сопруг кога ја дознала вистината за нејзината најдобра другарка и воедно старосватица. Тие биле излезени на пијачка и додека зборувале со колку мажи спиеле, најдобрата пријателка на Стеф, Меди, случајно открила дека нејзиниот број се зголемил – иако била со партнерот Џек веќе три години.   Подоцна

Поранешна зајачица на Плејбој купила приватен остров со семејството на Карибите – и тоа за малку ќе ја чинело живот

Сонот на поранешната Плејбој зајачица Џејн Гаскин да поседува приватен остров се претвори во кошмар, што за малку ќе го чинеше нејзиното семејство живот. Џејн, барајќи гламур и возбуда, се пресели од удобен живот во Англија на карипски остров огласен за 200.000 долари во 2000 година. Убедувајќи го нејзиниот партнер Фил да го продаде најголемиот

Депониите во Њу Делхи произведуваат високи емисии на метан и се големи колку планини: „Овде не се дише!“

Тие се издигнуваат над Делхи како монструозни планини на кои се гостат птици, муви, штетници и крави и испуштаат неизбежен мирис на распаѓање. Овие „планини за ѓубре“ се толку големи што можат да се видат од целиот град. Депониите лоцирани во областите Газипур, Балсва и Окла акумулираат над 10.000 тони отпад во Делхи секој ден,

На локалното население во Мајорка им е доста од британските туристи кои го уништуваат нивниот остров со дрога и јавен с*кс

На сопствениците на пабови во популарниот туристички град Магалуф во Мајорка им е преку глава од пијаните Британци кои се впуштаат во сексуални активности надвор од рестораните и консумираат дроги што се „продаваат како пуканки“.   Тие го вперија прстот кон Британците кои покажаа мала почит кон „убавиот“ остров, тврдејќи дека го нагризуваат општественото ткиво

Тридневно дивеење на гладен мајмун принуди цело село во Индија да живее во страв и паника

Здивен мајмун принуди цело село да се сокрие подалеку од него, откако нападна неколку локални жители. Хулиганот со опаш нападнал шест лица во Салепур, Одиша, Индија. Тие се тешко повредени според локалните медиуми, кои јавуваат дека ѕверот што направил многу големи штети во последните три дена.       Сега селаните одбиваат да излезат од

Јадењето премногу сол е причина за повеќе од 10.000 смртни случаи дневно ширум Европа – брзата и ултра преработената храна се главните виновници

Прекумерната конзумација на сол е поврзана со 10.000 смртни случаи од срцеви заболувања дневно низ Европа, при што луѓето консумираат речиси двојно повеќе од препорачаната граница, се наведува во извештајот на Светската здравствена организација (СЗО).       Извештајот открива дека 52 од 53 европски земји, го надминуваат безбедното ниво на внес на сол. СЗО

Шокантно: Како изгледаше порано жената којашто досега има потрошено 100.000 долари за да изгледа како вистинска Барби?

Жена која потрошила околу 100.000 долари обидувајќи се да се претвори во вистинска Барби, ги остави луѓето запрепастени откако откри како изгледала порано пред да се подложи на низа скапи процедури.       Алиша Амира, гордо се опишува себеси како „пластична кукла“, откако се подложила на многу естетски операции од 21-годишна возраст, вклучувајќи операции

Дечкото ја фати девојката на дело во хотел, ама има уште еден проблем

Го истетовирал нејзиното име на грбот… „Никој не те тераше да го тетовираш моето име на грбот. Смири се“ – Ова се баш зборови што ќе го смират, а ова е лекција за сите што размислувате да истетовирате нечие име.

ВИДЕО: Статитчно торнадо на студените планини во Кина го изненади светот

Во провинцијата Кингхаи, која се наоѓа на границата со Тибет и го покрива планинскиот венец Кунлун, забележан е чуден феномен. На 7 мај 2024 година, камера сними статично торнадо над врвовите покриени со снег.     Видеото предизвика жестоки дискусии на кинеските социјални мрежи и пошироко. На снимката се гледа како вителот налик на торнадо

„Имав афера со оженет човек и го натерав да ја остави сопругата за мене, но сега живеам кошмар“

Една жена (32), која била љубовница на оженет маж, напиша за својата ситуација на онлајн форумите. Таа даде признание кое очигледно беше болно за неа. Жената сакаше да ги праша луѓето за мислење за нејзината многу комплицирана ситуација. Нејзината приказна е полна со дилеми кои чувствува дека не може сама да ги реши, па и