10 „жешки“ телохранители на познатите, кои и самите би можеле да имаат „армија обожавателки“

Работата на телохранителите на славните е исто така опасна и тешка. Човек мора постојано да биде спремен, да ги затегне сите сетила за да спречи напади на познати личности. Телохранителите се секогаш блиску до луѓето кои ги обезбедуваат па затоа и тие како и ѕвездите често влегуваат во кадарот на фотографите.

Некои од професионалците се толку убави што привлекуваат внимание кон себе. И други дури и добиваат своја фан-страница на социјалната мрежа, како што е телохранителот на Кристен Стјуарт.

1. Телохранителот на Карди Би, кој се вика Прајс

2. Телохранителот на Џастин Бибер, Мајкл Арана

3. Телохранител на Карл Лагерфелд, 44-годишниот Себастијан Жондо

4. Телохранителот на Парис Хилтон

5. Телохранителот на Кејти Холмс

6. Телохранител на Хајди Клум

7. Телохранител на Бела Хадид, Сајмон Њутон

8. Телохранител на Кристен Стјуарт, кој се нарекува ХБГ и има многу обожаватели

9. Телохранител на Кајли Џенер, Тим Чанга

10. Телохранител на Бруклин Бекам, Џастин Рибл