X

Авто-мото

Што ќе се случи кога на најмоќниот автомобил на BMW, M8 Competition, ќе му додадеш екстра 200 коњи? Одговор: Од 0-100 за 2,6 секунди!

Најмоќниот автомобил на BMW, M8 Competition, го надградија група ентузијсти кои работат под брендот MANHART, зголемувајќи ја моќноста на моторот од 625 КС, до фантастични 823 КС. BMW M8 е луксузно супер купе со тежина од 1,9 тони. Сепак, со новата моќност може да крене од 0-100 км/час за само 2,6 секунди – неверојатни бројки

Кога жената е газда во куќата: Брутална сообраќајка а причината е да не знаеш дали да се смееш или да плачеш

Возачот на автомобилот беше испровоциран од моторџиите и започна улична трка. Неговата девојка седела до него. За да го спречи да не се трка со моторите, таа наеднаш му ја кренала рачната кочница.

Ова не е холивудски филм, туку вистинска брканица со автомобили во Оклахома, на брутален полицаец и двајца многу упорни криминалци

Полицаецот изведе ПИТ маневар (кратенка од англиски за техника за интервенција при извршување) за криминалците да изгубат контрол над возилото. За момент се случи и тоа, возилото дури и се преврте, но и покрај тоа, двајцата криминалци бегаа уште неколку километри. На крај на видеото можете да видите колку многу полициски автомобили ги бркале.

Директорот на компанија за блиндирани шофершајбни, седна зад воланот на возилото и му рече на вработениот да пука во него, за да покаже колку е квалитетен производот

Ако тој 100% не верува во квалитетот, како ќе го продава производот на други. Подобра гаранција и подобра реклама, здравје.

Откачените луѓе имаат и забегани автомобили, а ова се „најпретставителните“

Не сите автомобили се создадени еднакви, некои се сосема забегани за да им одговараат на потребите на откачените сопственици. Овие автомобилис е направени по „меракот“ на луѓето кои си ги порачале такви или пак сами си ги модифицирале, за да се разликуваат меѓу останатите на патот.