Смешни слики

14 деца кои дефинитивно се родени за да го тестираат трпението на возрасните

Децата се неверојатно „повеќеслојни“: буквално во овој момент тие можат да изгледаат како ангели, а по 5 минути можат да се однесуваат како вистински ѓаволи. Нивните трикови понекогаш само ги излудуваат возрасните, но обично ништо не може да се направи со тоа, а останува само да се утешите со зборовите: „Па, не е ништо, тоа

13 слатки фотографии кои можат да додадат сончев зрак во секој мрачен ден!

Луѓето денес се многу повеќе под стрес отколку порано. Тоа е затоа што нашиот секојдневен живот е побрз и помалку сигурен и има многу повеќе стресни фактори отколку што имало пред неколку децении. Сепак, постои брзо решение за ублажување на стресот и зајакнување на вашето расположение, како на пример да гледате слатки слики од кучиња

12 луѓе чие тело има необични карактеристики што ќе ве остават во чудење

И покрај фактот дека има речиси 8 милијарди луѓе на Земјата, сите ние сме различни. Но, некои претставници на хомо сапиенсот имаат исклучително ретки карактеристики. На пример, нечии прсти на раката личат на скала. Ваквите карактеристики на човечкото тело се ретки, и затоа сакаме да му кажеме на целиот свет за нив. Што, всушност, го

17 ексцентрични луѓе кои би ги надмудриле Шелдон Купер и Мистер Бин заедно!

Прекумерната ексцентричност и импровизација сакаме да ја гледаме кај филмските ликови како Шелдон Купер или Мистер Бин, но во животот тие често предизвикуваат иритација, па дури и антипатија. Но, оваа колекција на фотографии денес, е целосно безопасна, напротив само ќе ве насмее. 1. „Го повредив рамото, а мојот сопруг ми рече дека тој ќе продолжи

13 снаодливи луѓе кои со нивниот хумор се извлекуваат од секоја ситуација!

Постојат 2 типа на луѓе: оние кои имаат неверојатни вештини за правење на работи сами, со своите две раце и оние кои се само креативни. Но, почекајте, постои и трет тип – луѓе со одлична смисла за хумор. Не е важно што им се случува во животот, тие секогаш можат да смислат нешто што на

12 пати кога луѓето имале некакви очекувања но реалноста ги „удрила“ по глава

Имањето очекувања за иднината е чувство на кое повеќето луѓе можат да се поврзат. Но, понекогаш, тие надежи се запираат со проверка на реалноста. Нема да се оствари сè што сакаме, но секогаш можеме да одлучиме како сакаме да реагираме на тие неочекувани исходи. Нашиот тим сакаше да ви покаже 12 случаи кога луѓето беа

14 уникатни фотографии, коишто се случиле на вистинско место и во вистинско време!

Луѓето и животните се разновидни и непредвидливи субјекти за анализа, а фотографија од некој таков непредвидлив момент во живот е бесценета. Благодарение на фотографијата, можеме да ги „замрзнеме“ овие моменти и да ги зачуваме засекогаш. Ние денес сакаме да ви покажеме несекојдневна колекција од драгоцени моменти направени во вистинско време, на вистинското место. 1. „Мојата

Со сила убавина не бидува! 12 фотографии од жени кои имале неуспешни обиди за да се разубават

Лошиот маникир или фризура може да ни го уништи расположението долго време. И покрај тоа што многумина од нас претпочитаат да ги споделуваат нашите проблеми исклучиво со семејството и пријателите, има некои луѓе кои се доволно храбри да ги споделат своите неуспеси за убавина на социјалните мрежи. Ние најдовме 16 жени кои се чувствуваат доволно храбри

13 навики на нашите блиски кои буквално „нѐ вадат од кожа“!

Според истражувањата, потребни се во просек 66 дена за да се формира навика. Но, тоа се случува различно за секого: 18 дена се доволни за некој да се навикне, на пример, да мести кревет, а некому ќе му треба многу повеќе – до 254 дена. Јасно е дека поради оваа причина станува доста тешко да

Фантастично лоши неуспеси во кујната кои ќе ве натераат да се чуствувате подобро за вашите изгорени мафини

Имаме многу катастрофи во кујната обидувајќи се да испечеме нешто што сме замислиле. Некои работи ни доаѓаат природно (прво правење тост и пржење јајца), но печењето е нешто што го учиме на потешкиот начин. Но, грешките само те прават посилен, нели? Нешто што не прави да се чувствуваме многу подобро за нашите кулинарски вештини е

Да се биде креативен е корисно! 11 генијалци кои имаат секакви идеи за да си го олеснат животот

Сите ние сме генијалци, а нашето брзо размислување честопати помага кога треба да заштедиме пари и да користиме паметни изуми во секојдневниот живот. Користењето на секој простор за одредена цел ќе ни заштеди многу време и енергија на долг рок, што е корисно за нас. Денес собравме „кул“ идеи од луѓе, кои се доста корисни

Не верувајте сè што ќе видите! Слики кои докажуваат дека перспективата е сè

Прилично вообичаен предмет може да премине од обичен до апсолутно збунувачки со едноставно менување на перспективата. Лесно е да помислиме дека нашиот мозок си игра со нас, но правиот агол може да го скрие вистинскиот контекст на ситуацијата. Забавниот дел од сето тоа е кога некои среќни фотографи успеваат да ги фатат овие прекрасни илузии

16 секојдневни предмети што на локалците им изгледаат нормални, но доколку сте турист може целосно да ве збунат!

Порано мислевме дека многу познати предмети се исти насекаде низ светот, но тоа е далеку од вистината. На пример, ако обрнете внимание, ќе забележите дека сообраќајната сигнализација во различни земји е различна. Во Германија, таму можете да најдете слика на девојка со камила, а во Шпанија – жена. Па дури и опсегот на автомати силно

10 слики кои докажуваат дека секогаш има време за добро да се изнасмеете

Смеењето ослободува хормони за добро чувство. За наша среќа, светот е полн со хумористични луѓе и забавни сценарија и ситуации од реалниот живот, а да не зборуваме за постојаниот прилив на урнебесни слики што се поставуваат на Интернет и можат да го разубават секој досаден и мрачен ден. Ние постојано бараме да создадеме лесна средина

Кога на маж ќе му дадеш една задача, тешко дека ќе ја заврши! 14 сопрузи кои „извонредно“ си ја сработиле задачата од нивните жени

Жените се навикнати на мултитаскинг: со едната рака го нишаат детето, со другата успеваат да ја исчистат куќата, да подготват вечера и да ги измијат садовите. Мажите, напротив, се обидуваат да изберат една работа за себе, по можност поедноставна. Сепак, тие се уште не прават без љубопитност. Ние денес се свртевме кон фотографиите на сопругите

„Треба да одиш со ова цел живот!“ 18 тетоважи за кои луѓето морале да смислат начин да ги поправат, а ние само им се воодушевуваме на храброста!

„Треба да одиш со ова цел живот“ – оваа фраза ја слушаат многу луѓе кога ќе направат тетоважа. Да, од една страна, таквата слика на телото не може да се избрише само така и веднаш треба да ги одмерите добрите и лошите страни. Од друга страна, можете да се ослободите од неуспешна или здодевна слика

10 невообичаени предмети што не сме сигурни дали треба да постојат. Што мислите вие?

Изненадувачки, повеќе од 50% од жените би размислиле да користат женски писоар во јавен тоалет. Низ историјата, имало многу обиди овој уред да се направи широко достапен, но поради некоја причина не успеало. Оваа приказна не инспирираше да отидеме во мисија и да побараме и други слични вакви предмети кои се интересни за да постојат,

„Се соблече боса и си ги крена нозете на стол, на сред авион“ и уште 9 ситуации, кои ќе ве извадат од кожа!

Иако лутината и нервозата се негативни чувства, многу луѓе сакаат да ги искусат овие состојби на умот. Тоа е затоа што тие обично чувствуваат неправда, а гневот им дава одредена утеха. Можеби затоа луѓето сакаат да ја споделуваат својата лоша среќа и несреќи на интернет како начин да добијат сочувство од другите. Ние мразиме да

Време е за утринска вежба – СМЕЕЊЕ! 10 слики за добро расположение!

Насмевката може да биде добра за нашето здравје и, дури и сама по себе, може да ни помогне да го намалиме стресот. А позитивното расположение згора на тоа може да ја зголеми способноста на човечкиот мозок да размислува покреативно. Тоа му дава ново значење на сурфањето на интернет за слатки и смешни содржини. Затоа сметаме

10 слики кои не можеме да поверуваме дека навистина постојат

Луѓето се толку разновидни што е невозможно да не се изненадите од некои работи што ги прават. На пример, неверојатно е како некој првпат помислил да комбинира пица и суши во едно јадење. Исто така, неверојатно и страшно е да се види некој како уништува ѕид додека стои на истиот ѕид и кога гледате вакви