Смешни слики

Кој е Перо? Човекот кој никој не го видел, но сите се крстат од неговите коментари на Мотика

Перо е воедно и нашиот најголем фан и најголем хејтер. Човекот кој нѐ смее нас, додека ние се трудиме да ве насмееме сите вас. Ни стана инспирација да го поздравиме со оваа компилација од негови најдобри коментари. А во која смисла најдобри, погледнете самите. Поздрав Перо, се надеваме дека нема да утнеш да ја видиш

15 чудни предмети кои ги натерале луѓето да се згрозат од нивното постоење

Интернетот стана одличен начин за сите нас да ги споделиме нашите животи, а најчесто и да научиме забавни нови факти или да наидеме на прекрасни слики. Но, исто така, сега сме во можност да добиеме пристап до сѐ повеќе и повеќе работи што посакуваме никогаш да не моравме да ги видиме. Овие 15 луѓе споделија

12 збунувачки фотографии што ќе ве натераат да ги „отепате“ од зјапање за да разберете што се случува

Повеќето од нас користат социјални медиуми и наидуваме на широк спектар на фотографии кои луѓето секојдневно ги поставуваат на Интернет. Некои слики можат да нè насмеат, додека други може да нè поттикнат, а други да нѐ остават ништо друго освен збунети. Многу слики можат да го измамат нашиот ум. Така, тие нѐ принудуваат да фрлиме

Модна катастрофа или храбри изгледи за пофалба? Погледнете ја „Мотика“ листата на најлошо облечени ѕвезди на свеченото доделување на „Греми“ наградите

Најголемата вечер на музиката започна со мешавина на гламурозни стилови, додека ѕвездите од целиот свет се собраа на церемонијата на доделувањето на „Греми“ наградите во 2023 година. Додека црвениот тепих беше полн со типично стилски ансамбли, мноштво познати личности на вечерашниот настан се чинеше дека попуштија стилски и покрај сите нивни напори да изгледаат воодушевувачки.

17 начини како да ја победите понеделничката депресија со доза на хумор и многу нежност

Како што времето станува поладно и мрачно, многумина од нас често се чувствуваат очајно. Ако така се чувствувате и барате начини како брзо да го подигнете вашето расположение, тогаш сликите што ги собравме за оваа статија дефинитивно можат да предизвикаат насмевка на вашето лице. Од преслатки четириножни бејбиситерки до смешни лица што децата ги прават

Дизајнери буквалисти им дадоа на моделите буквално да ги носат фустаните на Недела на модата во Париз

Холандската модна куќа Viktor & Rolf претстави „надреални“ балски фустани од тул кои се со впечатливи странични и свртени силуети за својата најнова колекција на Недела на модата во Париз. Шоуто на високата мода пролет, лето 2023 година се одржа вчера попладне во раскошна соба во парискиот хотел Интерконтинентал Ле Гранд – историска градска знаменитост

11 ситуации кои ќе ве натераат и да се смеете и да плачете истовремено

Кога ја споделувате вашата среќа, таа се множи. И кога ќе ја споделите вашата тага, таа се дели. Но, наоѓањето радост, дури и во најтешките времиња од животот, е уште една работа што не можеме да ја видиме во филмовите. Затоа што е потребно многу повеќе храброст и сила отколку што поседува кој било друг

12 иритирачки навики кои ќе ги излудат дури и највљубените партнери

Навиките на другите понекогаш знаат да бидат толку досадни што и најсилната љубов може да избледи поради нив. Некои луѓе ја прават само својата страна од креветот, други ги фрлаат клучевите директно на подот, додека трети даваат подароци за подоцна самите да ги користат. Се согласуваме дека никој не е совршен и би сакале да

18 луѓе кои сакаа да имаат убав ден, ама универзумот имаше други планови

Одвреме-навреме ја доживуваме „лошата среќа“ во полн сјај. Можеби сте направиле грешка или тоа е чисто дело на судбината. Како и да е, во денови како овој, немаме друг избор освен да го прифатиме она што се случило и да се обидеме максимално да ја искористиме ситуацијата. Од друга страна, ваквите немили настани нè тераат

11 слики кои докажуваат дека семејниот живот е полн со смешни авантури

Најдолгиот снимен брак траеше 90 години, а можеме само да замислиме низ колку нешта поминал парот за речиси еден век заеднички живот. Иако никој од нас веројатно не може да се пофали со толку долготрајна врска, постојат работи кои го прават нашиот семеен живот полн со незаборавни моменти. Овде собравме фотографии кои покажуваат колку нашите

16 „мудреци“ за кои не постои проблем без забавно решение

Проблемите со кои се соочуваме секој ден понекогаш може да ги чувствуваме како жив пекол. Сепак, начинот на кој се справуваме со овие проблеми е клучот за да можеме да уживаме во денот. Па, затоа денес, сакаме да ви претставиме неколку луѓе кои знаат забавни начини да ги решат своите проблеми.   1. „Каков уникатен

14 ситуации кога луѓето гледале „смешна“ претстава за која воопшто не платиле билет

Сведочењето на ситуација која целосно не сме ја очекувале може да биде навистина нешто возбудливо.  Одвреме-навреме, универзумот крие изненадувања кои можат да додадат забавен пресврт на нашето време. Треба само да бидеме доволно внимателни за да ги фатиме на време. Ние не сакаме да пропуштиме можност да бидеме изненадени и да се забавуваме. Затоа сакаме

16 совршени коинциденции кои не би можеле да ги измислите и да се обидете

Понекогаш, животот има такви неверојатни коинциденции за нас што едноставно не можеме да ги измислиме. На пример, кога вашата облека е сосема иста како вашиот кауч, или кога ќе најдете 2 многу слични карпи на многу различни места, во многу различни времиња. Сакаме да ги споделиме овие приказни со што повеќе луѓе. Ова го направија

Очекување наспроти реалност: 15 несреќници кои нарачале нешто онлајн и зажалиле за цел живот (втор дел)

Онлајн купувањето не е за оние со слабо срце. Од моментот кога ќе кликнете на „купи“, започнува одбројувањето до моментот кога ќе пристигне вашата нова нарачка. Но, може многу брзо да се разочарате кога ќе сфатите дека тоа што сте го нарачале не е она што сте се надевале. Апсолутно премногу мало биро или футрола

11 наставници кои стануваат незаборавни само со првото стапнување во училницата

За време на нашите училишни години, можеби ќе ни биде досадно да одиме на часови и да учиме нови работи. За среќа, некои наставници ги надминуваат своите основни обврски и ја користат својата харизма и креативност за да остават вечен впечаток на своите ученици. Толку многу што многу студенти имаат дури и посветени објави за

„Кој е добро куче?“ Урнебесни фотографии кои ја доловуваат радоста на лицата на овие кучиња додека се обидуваат да ја фатат својата закуска

Урнебесни слики го доловија моментот на радост на лицата на овие кучиња додека ги ловат омилените слатки во комична фотосесија. Прекрасните животинчиња едвај можат да ја задржат својата возбуда и гледаат со диви очи додека ги земаат своите кучешки бисквити. Сликите ги снимил германскиот професионален фотограф за кучиња Кристијан Вилер (52). „Потребна ви е врска

17 фотографии кои докажуваат дека луѓето во Јапонија живеат во паралелен универзум од овој нашиот (втор дел)

Јапонија е населена со повеќе од 125,5 милиони луѓе, со просечен животен век од над 84 години. Можеби, се е до исхраната со морска храна и уникатната клима. Или, можеби, така го доживуваат светот. Јапонците се неверојатно креативни и прават сѐ што можат за да си го направат обичниот живот пошарен. Ние сме заљубени во

11 „бунтовници“ кои одбиваат да следат било какви правила

Пица која е исечена на лош начин, маж кој јаде банани пресекувајќи ги на половина и девојка која се качува на мијалникот во бањата за да се шминка. Ова се само неколку ситуации кои можат да го натераат нашиот мозок да гори и да нè натераат да се запрашаме: „Ох Боже, зошто воопшто се случува

12 мистерии во фотографии кои се случиле поради чуден агол и за кои немаме објаснување

Сликата може да биде тешка за разбирање од многу различни причини: можеби мислевте дека двајца луѓе се во несогласување кога всушност не се, кадрирањето е лошо или осветлувањето е далеку од идеално. Ова се само примери на работи кои на крајот покажуваат колку е важна перспективата. Овој последен случај е нешто што се случува доста

16 немирковци кои докажаа дека не смеат да бидат оставени сами ниту на 5 минути

Родителите знаат дека децата имаат премногу енергија за да им го направат животот здодевен. Вашето дете може да се вознемири затоа што ракавиците не му стојат на нозете или може да ги земе сите пари од вашиот паричник и да го исече како салата. И како што вели поговорката: „Ако не се смееме, плачеме“. Така,

ФОТО: Додека надвор почнува да врне снег, ние добивме позитивен ЖЕЖОК поздрав од плажите на Аргентина

Првиот месец од Новата година веќе привршува, но зимата продолжува. Надвор има снег, мраз, студен ветер, а топлото време на нашите простори се уште е многу далеку. Без разлика дали е во Аргентина – јануари е вториот месец од летото, кога туристите доаѓаат на одмор на плажа. На северот од земјава во текот на денот воздухот се загрева