Смешни видеа

Само на сила! Борис ќе ви објасни како се однесува просечен Македонец во странство

Борис кој на социјалните мрежи можете да го најдете како „theborisstories“ ни претстави едно интересно видео во кое ќе се пронајде секој Македонец, па добро можеби не секој, си зборуваме во наше име. Но, поентата е таа, како реагира просечен Македонец во странство кога се соочува со проблем, односно ставање на паричка во француска билјард

Клиентот се чудел зошто поштарот му ја доставил пратката на ваков начин, но после гледањето на снимката од безбедностаната камера, сè е јасно

Безбедносна камера го фати неуспешениот обид за испорака на овој поштар. Еден клиент доби смешна порака од поштарот кој не успеа правилно да му го предаде пакетот, а кога клиентот  погледна на безбедносната камера, сфатил што навистина се случило. Изгледа како поштарот да замавнува со рацете во обид да избрка инсекти кои му пречат, планот

УФЦ шампионот Александар ги потсети сите на своите корени, откако прослави со пиво на необичен начин

Александар Волкановски има македонско потекло и тоа добро се виде по по одбраната на титулата во УФЦ. Тој одлучи да се освежи со пиво и тоа го направи на необичен начин, со помош на „влечки“. Кога за време на пресот го прашаа за методата на пиење тој не пропушти да им посочи дека „флип-флопс“ се

Куче упадна на теренот и издрибла двајца босански фудбалери 

Малото куче упадна на теренот за време на натпреварот во боснската Премиер лига помеѓу Слобода и Посусје. Само две минути по почетокот на играта, кучето кое очигледно сака да биде фудбалер кога ќе порасне, истрча на теренот, принудувајќи го судијата да ја прекине играта. Играчот кој ја имаше топката во тоа време, не го забележа