Мотика таленти

Девојка го „подесила“ автоматското корегирање на текст на нејзината мајка и жената испрати прилично недолични пораки

Ако никогаш не сте се играле со нечиј автокорект на телефонот тогаш сигурно пропуштате многу. Колку и да е незрело, едноставно не можете дека резултатот е пресмешен. Особено ако се работи а вашите родители кои не се разбираат во технологија и почнуваат да паничат. Никола Торп, актерка од Англија решила да го смени автоматското корегирање

Соседите му кажале дека новогодишното украсување му е „кич“ па таткото решил да се справи со проблемот

Татко од Сомерсет, Англија доби писмо дека украсите кои ги поставил во дворот се пренатрупани и кич. Сепак Били Морган решил соодветно да одговори на критиките. Тој наместо да се разочара поставил уште повеќе украси, затоа што „негов двор негово право“. Дури поставил и виленик од 2 метри. 38-годишниот човек првин потрошил 250 ева за

Вредните работници си готват ручек во врелиот асфалт

Овие работници ја однесоа „уличната храна“ на едно ново ниво. Мартин Кромптон (50) и Џон Веб (46) се познаваат повеќе од 30 години. Тие веќе 12 месеци работат заедно на патиштата во Големиот Манчестер и си смислиле техника на готвење на ручекот во врел асфалт.  

20 луѓе кои треба да се откажат веднаш од своите фризери

Кратењето или боењето на вашата коса може да биде фантастична одлука за некои луѓе, но, за други, може да стане совршено време за експериментирање. Ви претставуваме галерија од луѓе со многу посебни фризури, покажувајќи дека човечката имагинација нема граници. Разгледајте добро можеби некоја и ви се допадне…

Татко дознал дека неговата ќерка скришно доведува момчиња дома и реши да ја казни на урнебесен начин

Кога Тања Форд и Лери Сампер откриле дека нивната 15-годишна ќерка, Маделин „шверцувала“ момчиња на пижама забава со пријателките во нејзиниот дом, решиле да ѝ понудат два вида на казни, а таа да избере една. Тие ѝ кажале дека може да биде еден месец без телефон или две недели без телефон, но тие да имаат

18 луѓе кои ги направиле најголемите грешки во нивните животи

Просечен човек носи илјадници одлуки на ден. Значи, фер е да се каже дека голем број од нив можат да бидат погрешни. Некои од нив може да бидат мали нешта како што е погрешен одговор на една од оние квизови на Интернет, но други би можеле да бидат големи грешки за кои ние се каеме.

Земјоделец од Индија откри креативен начин како да ги спречи мајмуните да му ја крадат пченката

Сриканта Гоуда, од селото Налуру, Тартхахали талук, пред четири години видел како еден друг земјоделец користи кукла која наликува на тигар, во форма на плашило за мајмуните кои му ги уништувале културите. Тој решил истиот принцип да го примени и на своите ниви и идејата се покажала како успешна. Но, иако знаел дека е добра

Овој предизвик со стол можат да го направат само жените, а мажите останаа зачудени

Одамна се зборува дека мажите се од Марс, а жените се од Венера. И, иако можеби ова не е строго точно, се чини дека половите имаат различни способности кога креваат столови. Кристина Сорентино (32) и Девин (29) кои го испробаа „предизвикот на столот“ откако им станало досадно и видеото го објавиле на „TikTok“. Тие не

Насмеан „сериски“ психопат ги напаѓа луѓето низ Торонто со необично „оружје“

Веќе некој период луѓето од Торонто се преплашени од сериски фрлач на измет, откако и трета жена стана „жртва“ на неговата болна шега. Насмеаниот психопат по кој трага полицијата исфрла кофа дијареа врз жртвите и бега. Полицијата соопшти дека кофа ‘течна фекална материја’ била истурена врз жената во околината на Колеџот Стрит и Универзитетската авенија

Крадец влегол во домот на 82-годишна пензионерка и многу брзо зажалил за тоа

Сите слушаме дека најчестата мета на крадците се пензионерите. Затоа што тие се претпоставуваат дека се работи за стари и изнемоштени лица кои лесно ќе можат да ги совладат доколку дојде до физичка пресметка. Така мислел и 29-годишниот крадец кој влегол во домот на 82-годишната пензионерка, Вили Марфи од Њујорк. Она што не го знаел

Овој човек имал „сосема логично“ објаснување како нелегалната супстанција се нашла во неговиот автомобил

Ах, колку е убаво кога возите на отворено, ќе го отворите прозорецот ветерот во косата, сонцето полека заоѓа, кокаин низ вашиот автомобил… чекај што? Кога ќе се најдат во неволја луѓето измислуваат бизарни изговори, како на пример: „Кучето ми ја изеде домашната работа“. Џозеф Зек од Сент Луси, Флорида, морал да најде изговори кога го

Маж направи „фатална грешка“ откако сакаше да го извести шефот дека е болен, но целата држава дозна

Еден локален ТВ метеоролог предизвика „Молете се за Ник“ движење низ целата земја откако само сакал да го извести шефот дека е болен и нема да дојде на работа. Ник Васос, од Канзас Сити, не се чувствувал многу добро и одлучил да не оди на работа. Наместо да му се јави на својот претпоставен во

Тинејџер сакал да научи да вози, но поради „мала забуна“ неговото возило се претвори во подморница

Повеќето луѓе прават грешки кога учат да возат, но еден тинејџер направи „малку поголема“ грешка од останатите и за малку тоа можело да го чини неговиот живот и животот на неговиот татко. 19-годишно момче почнало да полага возачки испит, но сакало да вежба и неговиот татко се понудил да му помогне. Мора да признаеме дека

Еден човек прави генијални костими од секојдневни предмети, кои предизвикуваат зачудување и смеа

Ануча Санџарт, уметник од Бангкок, Тајланд, го освои интернетот благодарение на неговите креативни идеи за костими од познатите филмови, анимирани филмови и слично. Тој преку своите примери покажува како луѓето можат да изгледаат како своите омилени ликови „бесплатно“. Имагинацијата на оваа момче е незапирлива и некои од неговите креации навистина добро ќе ве насмеат.

Лутите станари не можат да поверуваат дека езерото кое им го ветила градежната фирма не е ниту приближно како она што им било ветено

Градежна фирма од Чангша, Хунан, Кина имала неверојатна понуда за идните станари. Тие во својата реклама прикажале дека секој кој ќе купи стан во нивните згради ќе има пристап до парк и езерце во него и со овој поглед ќе можат да се будат секој ден. Секако оваа понуда им звучела прилично примамливо на мноогу