Срцезатоплувачи

Касиерката ќе ви објасни што направи анонимниот ХЕРОЈ на ова видео

На светот му се потребни повеќе вакви луѓе! Приказната е следната: Продавачката ѝ понудила на бабичката на касата да си купи конзерва што била на промоција. Бабата одговорила дека со нејзината пензија не може да си дозволи да си купи конзерва, а би сакала. Купувачот кој бил после неа зел една конзерва, ја платил и

Жена која го напуштила училиштето на 14 години затоа што станала мајка, дипломираше држејќи ја својата ќерка за рака

Ќерката на Рејчел Кемпли, Лили Роуз беше горда на својата мајка откако заедно отидоа да ја земат дипломата советодавна психологија на универзитетот Лидс. Сега 21-годишната девојка, која студирала и работела во исто време за да се грижи за своето дете, вели дека нејзината ќерка вреди за сите непроспиени ноќи и часови поминати во учење. „Кога

Мало момченце ги поканило сите другарчиња од градинка за неговото посвојување

Петгодишно момче беше толку возбудено кога доби ново семејство, што ја покани целата градинка на неговото сослушување за посвојување. Немало суво око во просторијата кога Мајкл Орландо Кларк се појавил во судот Гранд Рапидс, Мичиген за официјално да биде пречекан во неговото ново семејство. Петгодишникот живеел со своето згрижувачко семејство една година пред сослушувањето, па

Маж на годината: Грижливиот сопруг стана „човечко столче“ за својата бремена сопруга

Сопружници од Кина чекале ред за преглед кај лекар. Жената е во поодмината бременост, но никој од наоколу присутните не го отстапува своето место и зјапаат во телефоните. Загрижениот сопруг сепак реши да реагира и се претвори во „човечко столче“ за жената да може малку да ги одмори нозете.

4-годишната ќерка беше „акушерка“ за домашното породување на нејзината мајка

Третата бременост на Ејприл Вајлд беше прилично необична. Таа се породи во базен, дома, со нејзината 4-годишна ќерка до неа. Мајката на три деца своето прво го родила во болница, второто во домашни услови и точно знаела што сака во третата бременост. „Клучна работа, пред сè, беше да се биде во мирна околина со луѓето

15 фотографии кои докажаа дека Арнолд Шварценегер не е само ѕвезда, туку и неверојатен татко

Освен што е Терминатор, бизнисмен, режисер, бодибилдер и 38-от гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер е исто така супер татко. И покрај тоа што има зафатен распоред, Арнолд се покажа како неверојатен татко на своите 2 ќерки и 3 сина со тоа што секогаш беше таму за нив. Овие фотографии се доказ за неговата посветеност на

Сопственичка ја документира неодоливата навика на нејзиното куче да ѝ носи подароци секој пат кога ќе си дојде дома

Кучињата честопати ја изразуваат својата безусловна љубов кон сопствениците со бакнежи и мрдање на опашот, но едно кученце има симпатична навика да носи подароци на својата сопственичка, секој пат кога таа ќе си дојде дома. Седумгодишната Ксена е совршен пример за добро кученце бидејќи секогаш бара нов подарок за Кели Сетон. 31-годишната жена секогаш се

Срцезатоплувачко видео прикажува како момченце со Даунов синдром го теши својот аутистичен пријател

Снимено од учител на училиште во Мексико, грижливото мало момче може да се види како се обидува да го смири својот вознемирен соученик, ставајќи ги рацете околу него и му ја гали косата. Во еден момент, може да се види како му ги брише солзите. Љубовта и емпатијата прикажани во рамките на видеото ги допреа

Доставувач на Амазон ја има „најискрената реакција“ на оставената ужина пред вратата

Сопственикот на домот Кети Оума, од Мидлтаун, Делавер, сподели видео од сцената направена од нејзината надзорна камера, која го фати моментот кога човекот за достава од Амазон го забележал садот полн со пијалоци и грицки што ги оставила надвор за него. Кети ги оставила грицките за сите доставувачи бидејќи како што вели таа сега за

10 слики за најдобрите училишни спомени кои нè исполнуваат со носталгија

Дури и кога ќе пораснеме, детето во сите нас веројатно има убави спомени од нивните училишни денови. Училиштето навистина може да биде многу забавно, иако тогаш на моменти ни се чинело како „пекол“. Училишните денови се помнат вечно, а овие илустрации ќе ве потсетат на таквите носталгични моменти. 1. Денот пред да тргнеме на училиште

Пред и потоа фотографии од луѓе кои решиле својата коса да ја донираат за болните од рак

Ако сакате да го промените изгледот, а се двоумите барем направете го тоа за хумани цели. Периките од природна коса можат да им ја вратат самодовербата на многу деца и млади болни од рак, алопеција и други медицински состојби. Хејли Причард, фризерка од Ливерпул, Велика Британија, смета дека зголемениот публицитет за донирањето на косата охрабрува

Игор пронашол повредена мала верверица и сега тие се најдобри пријатели

Ако не сте виделе доволно слатки слики денес од животни, еве нешто што се обложуваме дека не очекувавте: верверица како милениче! 28-годишниот Игор Гришин, кој живее во малиот град Кончезеро во Карелија, Русија, шетал во шумата кога ја открил верверицата која не може да оди, пред околу една година. Тој го однел бебето дома, каде

Оваа нискобуџетна новогодишна реклама ги топли срцата и во најстудените денови

Рекламата потекнува од Хафод Хардвер во Рајадер, Поуис, Велс, продавница која се отворила во 1895 година и е еден од најстарите бизниси во градот. Рекламата чинела околу 150 евра и главен лик е 2-годишниот Артур Џоунс, кој е прилично вредно момче. Пораката на рекламата нѐ потсетува дека секогаш треба да го сочуваме детето во нас.

Уморна од потценувањето на нејзината работа, диспечерка за итни случаи им упати писмо на луѓето

Кога имаме вонредна состојба, кога нашите животи или животите на нашите пријатели и семејство се во опасност, ние се јавуваме да повикаме брза помош (или друг број за итни случаи во зависност во која држава живеат луѓето). Овие ситуации се катастрофални за нас и нашите најблиски, но колкумина од нас ја сметаа емоционалната тежина што

Запознајте ја несебичната млада девојка која им помага на луѓето со попреченост да уживаат во младоста

Бронте Хендрикс, од јужниот брег на Нов Јужен Велс ја основа организацијата Stellar Experiences за да создаде можности за рекреација и патување за млади возрасни на возраст од 16-35 години со благи до умерени пречки во развојот. 23-годишната девојка заедно со уште двајца работници за поддршка присуствуваа на музичкиот фестивал Грепевин Гартинг во долината Хантер

Емоциите на луѓето и на животните кога за прв пат во животот ќе видат снег (16 слики)

Што мислите како би реагирала некоја Хавајка, која за прв пат во својот живот гледа како паѓа снег? Вреди да се напомене дека истите живописни емоции ги доживуваат не само луѓето, туку и нашите помали браќа. Додека кучињата се воодушевени, мачките се прилично ужаснати.

На жената ѝ успеа да направи една неверојатна и срцезатоплувачка фотографија од своите миленици

Сите знаеме како е кога ќе се обидете да го фотографирате вашето маче или куче и тие веднаш потоа се поместуваат и добивате цела галерија од матни фотографии. Излезе дека сите сме само дебитанти во играта со миленичиња: Кети Смит е шампион. Корвен, Велс, Кети има осум кучиња – Руби, Бен, Макс, Шеба, Теди, Рио,

Слоницата се впушти сама против групата лавици за да си го спаси бебето

Никој не сака да гледа суровост кон животните, но во дивиот свет сѐ е дозволено, затоа што борбата за преживување е директна и тешка. Група на лавици мислела дека ги чека „лесен ручек“ откако забележале мало слонче, но неговата мајка за малку ќе ги срамнеше со земја за да си го спаси малечкото. Мајчинската љубов

Жена спасила животно со „скапоцено крзно“ за да не стане бунда и сега се најдобри пријатели

Кога Женја пронашла фотографии од див самур на интернет решила да истражи малку повеќе за животните бидејќи многу ѝ се допаднале. Дознала дека животото го има едно од најскапоцените крзна во светот. Крвавата индустрија со крзно смета дека е супериорно во однос на другите животни поради неговата свиленкаста текстура и опсегот на бои од беж

Татко алкохоличар целосно се откажал од алкохолот, откако го видел своето селфи

Поранешен алкохоличар, кој пиел повеќе од една флаша виски на ден решил да остане трезен до крајот на животот откако го видел своето ужасно селфи, кое му ги отворило очите за тоа што си прави на себе и луѓето околу него. 47-годишниот Џин Дејвис од Кваман, Велс, со децении се борел со алкохолизам, што го

Поранешниот најдебел човек во светот си го промени животот така што симна 330 килограми

Хуан Педро Франко тежеше неверојатни 590 килограми и беше прогласен за најдебелиот човек во светот. Но, откако станал свесен дека со тоа темпо не му останува уште многу од животот 35-годишниот маж решил целосно да се промени и да ја намали тежината. Сега, три години подоцна тежи 260 килограми и за прв пат по 10

Човекот не го видел неговиот 19-годишен мачор цели 7 години откако исчезнал, но судбината повторно ги спои

После 7 години поминати без неговиот верен пријател Чебон, Роберт изгубил надеж дека некогаш повторно нивните патишта ќе се спојат, а дури го помислил и најлошото. Еден ден Роберт добил повик од жена која му кажала дека го пронашла неговиот 19-годишен мачор и го однела на ветеринар каде според чипот ѝ потврдиле дека е негов.

Жена се разбуди од кома откако ја слушна нејзината ќерка како бара да ја надои

Оваа 42-годишна жена која се наоѓала во вегетативна состојба еден месец откако била нападната, се разбудила за да ја надои нејзината најмлада ќерка која кажала дека е гладна. Инцидентот се случил во градот Сан Франциско, во северната аргентинска провинција Кордоба, кога мајката Марија Лора Фереира се разбудила откако поминала 30 дена во вегетативна состојба. Локалните

Камионџијата не можеше да ги запре солзите откако му се врати пријателот со кој патува

Возачот на камион Метју Б. од Тексас има многу симпатичен придружник во возењето по име Ешес (пепел). Човекот има силна и нераскинлива врска со 3-годишниот мачор со кој патува низ целата земја. За жал, пред неколку месеци за време на едно вакво патување, Ешес случајно излегол од камионот на Метју додека поминувале низ Спрингфилд, Охајо.

Дизни вети дека ќе му помогне на тато кој нема уште многу од животот за да гледа нивен филм заедно со синот

Хоспис во Хемпшир упати молба до Дизни да му помогнат на пациент да го види претстојниот филм „Војна на Ѕвездите“ со неговиот син пред да биде предоцна. „The Rise of Skywalker“ ќе ја прикаже приказната 42 години во изработката. За долгогодишните обожаватели, ова е задолжителн филм во годината. За жал, Роуанс Хоспис во Ватерловил, Хемпшир,

Познатите актери Дени де Вито и Двејн Џонсон (Рок) упаднаа на венчавка за да пеат караоке

Огромниот Двејн Џонсон и минијатурниот Дени де Вито ја споија својата смисла за хумор и решија да направат нечиј посебен ден уште поинтересен. Тие упаднаа на венчавка за прв пат во нивните животи. Двајцата актери снимале сцени во Мексико за нивниот нов филм „Jumanji: The Next Level“ и по еден напорен ден пиеле и уживале

Напуштено маче било пронајдено со порака на ременот која ги разбранува емоциите

Обично, кога животните се напуштени од нивните поранешни сопственици тоа е затоа што тие повеќе не сакаат да се грижат за нив. Но, ова не мора секогаш да биде така. Ваков е случајот со сијамската мачка Виолет, која била пронајдена на улиците во Илиноис. Спасувачите на мачката веднаш сфатиле дека мачката била добро згрижена и

Трогателно видео покажува како кучето се обидува да го пронајде својот најдобар пријател, иако тој веќе не е меѓу живите

Кучињата се лојални, нема да го негираме тоа. Толку лојални што се спремни секогаш несебично да ве опсипат со својата љубов и да останат покрај вас во било која ситуација. Ова го покажа едно верно куче во округот Фупинг во кинеската провинција Шанкси, на кое толку многу му недостасува неговиот сопственик, што се обиде да

Ова неодоливо бебенце родено со долга црна коса го споредуваат со Могли

„Опремен“ со густа црна коса, малиот Оскар Џоунс изгледа исто како Могли. Косата на Оскар била забележана уште пред неговата мајка да го донесе на светот, од страна на лекарите за време на ехото. Тие утврдиле дека Оскар имал 1см коса додека сѐ уште бил во матката. Меѓутоа кога се родил неговите родители биле шокирани