Спорт

Хаос на стадионот на Манчестер Јунајтед: навивачите упаднаа на „Олд Трафорд“, ги поздравија сопствениците на клубот со огномет

Навивачите на Манчестер Јунајтед решија заедно да ги потсетат сопствениците дека клубот не го поседуваат тие, туку е на навивачите. Тие не се задоволни од иницијативата на сопствениците на клубот за создавање на Суперлигата. Секако се работеше само за пари, па затоа навивачите решија да им одржат лекција со протести надвор од Олд Трафорд. Некои

Девојка скапо ја плати освоената титула во бокс

Можеби сте го освои германскиот меѓународен шампионат во бокс но, сепак, ударот со глава за време на мечот со противничката Алина Заицева беше со некои последици. За среќа, 23-годишната Чејн Хансон е веќе исправена и ужива објавувајќи слики од нејзиното малку застрашувачко око.

Во Лас Вегас се одржа шампионат во борба само по долна облека

Девојките влегоа во рингот и ги демонстрираа своите вештини, облечени само во долна облека. Годинешниот натпревар се одржа без гледачи поради ограничувања поврзани со КОВИД-19. Но, секој можеше да ги гледа борбите на дамите преку интернет.

„Русокосата-бомба“: Непобедливата боксерка со раскошно деколте

Непоразената австралиска боксерка Ебани Бриџис позната како „Русокосата-бомба“ дојде на борба со Керол Ерл во бики со чипка. Нејзината ривалка е муслиманка па била облечена во најзатворен спортски хиџаб. Самата борба заврши со победа на Бриџис со едногласна одлука, што и донесе второ првенство во Антазија и Океанија. Дебито на Ебани во професионалниот ринг се