Спорт

Новак Ѓоковиќ не се кае што одби да се вакцинира против Ковид иако тоа му влијае на кариерата: Не му беше дозволен влез во Индијан Велс и Мајами, но се надева дека ќе попуштат на US Open

Новак Ѓоковиќ рече дека не жали што ги пропуштил турнирите во Индијан Велс и Мајами поради статусот на вакцинација против Ковид-19, но се надева дека ќе му биде дозволено да влезе во Соединетите Држави подоцна оваа година на УС Опен. Соединетите Држави во моментов им забрануваат на невакцинирани странци да влезат во земјата, иако се

Македонска девојка на денот: Софија Манчева, фитнес тренер и модел

Софија Манчева е фитнес инструкторка чиј изглед ќе ве воодушеви, независно дали тоа било во теретана или на социјалните мрежи. Таа ги мотивира сите нејзини следбеници да не се откажуваат и очигледно се води по мотото „здраво тело, здрав дух“, затоа што колку што пропагира физичко здравје, толку внимание посветува и на психичкото. Таа е

Златан Ибрахимовиќ си го честиташе 40-тиот роденден со тоа што си купи Ferrari SF90 Stradale како подарок

Stradale е автомобил со 1000 коњски сили и цената започнува од 430.000 евра без дополнителни трошоци за дополнителна опрема и разни прилагодувања. За својот 39-ти роденден Ибрахимовиќ купил Porsche 911 Targa 41 Heritage, па неговата колекција на суперавтомобили продолжува да расте. Тој објави фотографија на социјалните мрежи и напиша: „Среќен роденден Златан“ Па, среќен нека

Како најлесно да го испровоцираш Роналдо? Навивачите на противничкиот тим на Роналдо скандираа „Меси, Меси“ и му ги „кренаа живците“ на Португалецот, откако неговиот тим загуби со 1:0

Кристијано Роналдо беше исмејуван од опозициските навивачи за време на поразот на „Ал-Наср“ од 1-0 од „Ал-Итихад“ во четвртокот вечерта, во врска со неговиот долгогодишен ривал на теренот Лионел Меси. Додека трката за титулата во Саудиската Про лига почнува да се вжештува, тоа беше фрустрирачка ноќ за португалската суперѕвезда, на чиј тим му беше нанесен

„Престанете да вежбате!“ Тренер ги споделува своите 4 совети за брз метаболизам и слабеење, а некои од нив ќе ве изненадат!

Тренер за слабеење ги истакна четирите работи што луѓето треба да ги направат за брзо губење на тежината и задржување на истата, велејќи дека клучот е да се намали стресот во телото. Џеред Мекдоналд (36) од Ајдахо е основач на „The Metabolism Reboot“, компанија која им помага на клиентите – особено на жените од 45

Венецуелска инфлуенсерка тврди дека имала с*кс со Роналдо минатата година во хотел во Португалија. Дознајте што има Роналдо да каже за ова!

Кристијано Роналдо го негираше „целосно лажното“ тврдење на оженетата венецуелска инфлуенсерка, дека имала секс со фудбалерот минатата година. Блогерката, идентификувана само како Георгилаја, тврди дека Роналдо ја изневерил својата долгогодишна девојка Георгина Родригез, со која има две деца, во хотелска соба во Португалија на 25 март минатата година.     Георгилаја тврдеше дека Роналдо ѝ

Баш ѝ е гајле: Поранешната жена на Скоти Пипен вели дека се заљубила во синот на неговиот соиграч Мајкл Џордан и дека неговите родители се „во ред“ со тоа

Ларса Пипен откри дека е вљубена во убавиот Маркус Џордан, па дури и го запознала неговиот славен татко Мајкл.     Ѕвездата на социјалните мрежи (48) ги шокираше обожавателите кога започна романса со Џордан (32) – кој е син на најголемиот НБА ривал на нејзиниот поранешен сопруг Скоти Пипер. Таа вели: „Имаме сè заедничко, не

„Макпетрол“ освои 11 медали на државниот плејоф карате-турнир за сениори

Последната недела од март во Гвадалахара, Шпанија, ќе се одржи европското сениорско карате-првенство, а на државниот плејоф-турнир за влез во репрезентацијата најуспешни беа членовите на „Макпетрол“. Скопскиот клуб освои 11 признанија, односно четири златни, пет сребрени и две бронзени медали. Право на учество на ова натпреварување имаа единствно освојувачите на признанија на националниот шампионат што

Фифа по втор пат го круниса Аргентинецот: Меси е најдобар машки фудбалер во светот за 2022

Лионел Меси е крунисан за најдобар машки фудбалер на светот на годишното доделување на ФИФА во Париз, како признание за инспирацијата на Аргентина за слава на Светското првенство во Катар во декември. Меси – добитникот на седум Златни топки – ја освои својата втора титула „Најдобар“ и прва од 2019 година, откако го победи соиграчот

Неколку факти кои со сигурност не сте ги знаеле за Кристијано Роналдо, а ќе ве натераат да го сакате уште повеќе!

Кристијано Роналдо можеби е милијардер и фудбалски професионалец, но неговиот живот не бил секогаш ваков. Потекнува од сиромашно семејство и просел за храна во најблискиот „Мекдоналдс“. Поради ова, тој е многу запознаен со тоа како е да се биде во постојана потреба и сега се труди да го направи овој свет подобро место за живеење,

„Луксуз е да се работи со Роналдо. Тој ги трансформираше сите играчи околу него!“ Нутриционистот на „Ал-Наср“ открива дел од тајните што се случуваат во клубот, откако Роналдо стапна во Саудиска Арабија

Кристијано Роналдо има значително влијание зад сцената на „Ал-Наср“, откри нутриционистот на клубот. 38-годишната суперѕвезда пристигна во Саудиска Арабија минатиот месец со неверојатен договор и неговото влијание се чувствува на и надвор од теренот.     „Ал-Наср“ на Роналдо е на врвот во Саудиската Про лига, додека португалскиот напаѓач има пет гола на исто толку

Навивач на Њукасл го ставил своето куче на продажба за 5 евра откако непослушниот Златен ретривер му ги изел картите за финалето на „Карабао Купот“

33-годишниот Алан Карлинг од Њукасл веќе беше измачуван откако го гледаше неговиот тим како губи 2-0 дома од Ливерпул во саботата. Голманот Ник Поуп беше исклучен во дуелот од Премиер лигата и ќе биде суспендиран за финалето против Манчестер Јунајтед во недела.   Но, Поуп не е единствената личност која треба да ја пропушти акцијата

Дали Елон Маск ќе може „да одолее“ на ситуацијата и да не го купи „Манчестер Јунајтед“ сосе „Олд Трафорд“ за САМО 7 милијарди евра?

Илон Маск сака пари и лудило. Му се допаѓа и „Манчестер Јунајтед“ – и е еден од неколкуте луѓе на светов кои би можеле да си дозволат да го купат.     Според изворите, се верува дека технолошкиот милијардер внимателно ја следи ситуацијата и се прашува дали постои можност на Олд Трафорд што не треба

Роналдо има причини за славење: Гигантот ги постигна сите 4 гола за неговиот клуб „Ал Наср“ против „Ал-Вехда“, но сруши и уште еден личен рекорд!

Кристијано Роналдо направи фама на финишот на натпреварот бидејќи постигна четири гола и го поведе „Ал-Наср“ до победа од 4-0 против „Ал-Вехда“ во четвртокот.     Откако постигна пенал во последен момент за да му спаси бод на својот нов клуб минатата недела, Роналдо овој пат не ја остави работата туку така, отворајќи ја вечерта

„Јас сум баба на пет внуци и станав бодибилдер на 65 години заменувајќи вино и тајландска храна со вежбање. Ако можам јас, може секој!“

Сузан Гуиди, од Тампа, Флорида, почнала да слабее во декември 2020 година со тоа што го отфрлила виното и нејзината омилена тајландска храна од секојдневието.        Бабата вежба пет пати неделно и штотуку победи на натпревар во бодибилдинг во октомври. Г-ѓа Гуиди може самоуверено да облече бикини благодарение на нејзината нова послаба фигура

ЕКСКЛУЗИВНО: Тренерот на Александар Волкановски објаснува зошто Македонецот може да ги победи Ислам, Хабиб И Конор Мек Грегор

Тренерот на македонецот Алекс Волкановски, Џо Лопез, е уверен дека кралот во перо категорија ќе го вреже неговото име во историјата на УФЦ 284 против Ислам Махачев – и верува дека неговиот борец нема да има проблеми ниту со легендите на октагонот Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов.     34-годишниот Волкановски ќе дебитира во лесна