Жестоко!

Не можете ни да претпоставите што се крие зад оваа симпатична јапонска ученичка (6 слики)

Кога ќе ја видите оваа јапонска ученичка, ни на крај памет не ви паѓа дека девојчето под слоевите шминка и лажните трепки крие таква тајна што ќе ве остави без зборови. Подготвени сте да ја запознаете?

Слонот ги мрази „селфи-туристите“ и овој маж го сфати тоа на потешкиот начин

Група на луѓе сакале да направат селфи со слонови кои излегле од шумата. Но, индискиот слон не се согласува со досадните туристи и веднаш реши да им го покаже тоа. Откако слонот тргна во акција пријателите одеднаш „не се познаваат“ и секој тргна да спаси жива глава. За жал едниот од нив го извлече подебелиот

Да се обидеш да ошамариш полицаец е ретко глупа идеја, но алкохолот ти ја дава потребната храброст

Човеков пиел на улица и кога полицаецот го замолил да го прави тоа внатре во локалот, затоа што е забрането, човеков почнал да се противи, а неговите пријатели да снимаат за да имаат докази.

Фотографии кои ја прикажуваат застрашувачката моќ на вулканот Тал, што штотуку избувна на Филипините

Додека Австралија настрада од неконтролираните пожари, Филипините се погодени од друга природна непогода. Вулканот Тал лоциран на големиот остров Лузон избувна на 12 јануари 2020 година, наводно испраќајќи пепел и пареа од 10 до 14 километри на небото. Со алармирање на Филипинскиот институт за вулканологија и сеизмологија (PHIVOLCS) ситуацијата ескалира од Опасност број 2 до

Момче сподели фотографија од моментот кога се предозирал со хероин за да ги предупреди луѓето од опасноста

Човек кој бил на апарати и морал да научи како повторно да оди сподели застрашувачка фотографија од себе во моментот кога се предозирал од хероин како предупредување за останатите. Грант Кларк, од Хјустон, Тексас, оттогаш се запишал на колеџ и вети дека ќе остане „чист“ во потрага по подобар живот за себе. 19-годишниот работи со

Додека домаќинката готвела во кујната, забележала нешто под мијалникот, па повикала професионалци

40-гидишна домаќинка од Краби, Тајланд, која го забележала смртоносниот влекач, раскажува:
„Јас бев екстремно шокирана, кога видов змија како се крие под мијалникот. Некако успеав да се соземам и да ги повикам луѓето да ја фатат змијата.“

Постојат луѓе на кои животните им се поважни од луѓето, а оваа баба ги премина границите на глупавоста

Ако моментално мислите дека вашето милениче е најскапоценото нешто во вашиот живот, сепак ќе се предомислите кога ќе видите што направи оваа баба од Кина. Колку и да ги сакаме своите миленици, повеќето од нас веројатно не би го ризикувале животот на нашето дете или кое било друго мало дете само за да го земат

Двајцата синови го нападнаа убиецот на нивната мајка во судница

Насилството во судовите е строго забрането, но кој може да ги обвини синовите, кога пред нив седи убиецот на нивната мајка. Токму тоа им се случи на Ентони Дис (30) и Џером Стјуарт Дис (23) кога се соочија со осомничениот Дејл Вилијамс во округот Мехонинг, Охајо (САД). Овој човек ја познавал нивната мајка, ја киднапирал,

Кога родителите не успеале Господ го чуваше ова мало девојче од трагична смрт

Ова е застрашувачкиот момент во кој мало девојче излегува од проорецот и се движи по работ на зграда во Плеа Параизо, Тенерифе. Инцидентот го снимил некој од соседната зграда и идентитето на детето и мајката не се откриени иако откако била повикана полиција мајката тврдела дека се „туширала“ и го оставила детето само, само на

93-годишен старец се изнервирал затоа што немало отштета за неговиот дом и реши да се справи со менаџерот на жесток начин

93-годишниот Роберт Томас прилично се вознемирил откако неговиот стан бил оштетен од вода во Лас Вегас и за тоа го обвинил раководниот кадар на канцеларијата за лизинг на становите Виста Дел Вале. Така изреволтираниот старец влегол во нивните канцеларии и додека секретарката да повика полиција тој извадил пиштол и пукал во мониторот, а потоа и

Овие фотографии покажуваат како изгледа „пеколот на Земјата“ кој се случува во Австралија

Во 2020 година, се чувствува како да достигнавме ново ниво на тензија. Речиси сите зборуваат за можноста за избувнување на третата светска војна. Во меѓувреме, Австралија сè уште е во пламен, со катастрофални последици. Да ви покажеме колку е сериозна ситуацијата, собравме фотографии што докажуваат дека работите се апсолутно застрашувачки.