11 ситуации во кои Кејт Мидлтон и Меган Маркл ги рекреираа модните комбинации на принцезата Дијана

Многу луѓе сметаат дека принцезата Дијана е највлијателната дама на модата и остави белег во неа. Лејди Ди им даде живот на неколку трендови, меѓу кои и „фустанот за одмазда“ и повторно ги направи бисери модерни.

Дури и модерните дами на кралското семејство сè уште инспирираат од беспрекорниот изглед на Дијана и успеваат да изгледаат беспрекорно секој пат.