11 животни трикови за жените кои сакаат поудобен живот

Во денешниот зафатен живот, да се биде во можност да заштедите време може да чини богатство и тоа вклучува рутини за убавина. Заборавете на тоа дека треба да смените хулахопки затоа што тие се искинале 5 пати пред да можете дури и да заминете на работа.

Многу жени споделија совети и трикови на Интернет за да ги надминете овие секојдневни предизвици и тие се толку едноставни, ќе се запрашате зошто никогаш порано не сте размислувале да ги примените.

1. Спречете хулахопките да ви се скинат така што ќе ги напрскате со лак за коса

2. Отворете ги засушените капачиња на лаковите за нокти со ластик

3. Вака никогаш нема да ги изгубите шнолите

4. Искористете ја одхефтувачката за да додадете клучеви на прстенот на вашиот клуч без да кршите нокти.

5. Ставете маскара во топла вода за повторно да функционира

6. Ставете дневна влошка во чевлите за да избегнете лизгање

7. Самолепливи ливчиња исто така функционираат

8. Користете фен и чорапи да ги раширите вашите нови чевли

9. Закачете ги шаловите или маиците со помош на прстените од завесата за бања

10. Старите хеланки претворете ги во растегливи ластици за коса

11. Ставете вазелин околу ноктите пред да се налакирате, за да ви биде полесно за чистење