12 познати парови кај кои што разликата во годините нема моќ над нивната љубов

Нашите романтични врски честопати ги диктира возраста. Психолозите сугерираат дека луѓето негативно реагираат на паровите со големи возрасни разлики и мислат дека некој некого искористува. Сепак, постојат бројни партнери кои докажуваат дека не треба да се срамите од тоа која личност ја сакате.

Особено сме инспирирани од многу славни парови кои ја надминаа оваа стигма и ги ставаат своите чувства на прво место.

1. Арон Тејлор-Џонсон и Саманта Тејлор-Вуд: Разлика 23 години

2. Ричард Гир и Алехандра Силва: Разлика 34 години

3. Алек Болдвин и Илариа Томас: Разлика 26 години

4. Денис Куаид и Лора Савои: Разлика 39 години

5. Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс: Разлика 11 години

6. Кетарин Мекфеј и Дејвид Фостер: Разлика 34 години

7. Крис Прат и Кетрин Шварценегер: Разлика 10 години

8. Џорџ Клуни и Амал Аламудин: Разлика 17 години

9. Пријанка Чопра и Ник Џонас: Разлика 10 години

10. Рози Хантингтон-Витли и Џејсон Стетхам: Разлика 20 години

11. Брус Вилис и Ема Хеминг: Разлика 23 години

12. Дик Ван Дјук и Арлен Силвер: Разлика 46 години