12 ѕвезди кои останаа „заложници“ на својот изглед со години

Повеќето ѕвезди ја менуваат својата фризура, шминка, боја на коса од месец во месец. Сепак, постојат познати личности меѓу оние кои се придржуваат кон една слика не само со години, туку со децении.

За некои обожаватели, ова е задоволство, додека за други е збунувачко.

1. Повеќе од 10 години, Сара Џесика Паркер се појавува во јавноста со руса коса и шминката е секогаш нагласена на очите.

2. Памела Андерсон се придржува до сликата на фатална русокоса

3. Камерон Дијаз повеќе пати се менуваше во филмските улоги, но во обичниот живот е воздржана

4. Стилот на Синди Крафорд не се смени ни малку за 30 години

5. На крајот на 90-тите години, Гвен Стефани од мало девојче се претвори во гламурозна дива, и така остана.

6. Наталија Водјанова во нејзиниот секојдневен живот го преферира природниот стајлинг

7. Ирина Шејк активно експериментира само на фотосесиите

8. Скарлет Јохансон неколку пати се обиде да го промени својот имиџ, но на крајот се одлучи за стариот

9. Црвената боја на коса на Кристина Хендрикс во Холивуд успеа да стане култ. И покрај фактот дека ова не е нејзината природна боја (Хендрикс е всушност русокоса)

10. Вообичаен изглед за Сандра Булок – меки кадрици веднаш под рамената

11. Енрике Иглесијас ја покажа својата љубов кон качкетите. Енрике претпочита фармерки и маици.

12. „Некои собираат пеперутки, но јас собирам грешки“. Патем, Ева Грин исто така собира черепи. Затоа, не е изненадувачки што готскиот имиџ е главен за неа.