13 познати личности ги покажаа своите фотографии од детството и ќе сакате да ги побарате и вашите

Навистина е добро позната традиција да им посакаме среќен роденден на своите најблиски споделувајќи ги старите фотографии со нив заедно. Некои од овие познати личности изгледаат сосема исто и денес, а некои се непрепознатливи.

Но, на крајот на краиштата фотографиите од детството се волшебни затоа што носат среќни спомени и можат да ги осветлат дури и најмрачните денови.

1. Кара Делавињ и нејзината сестра Попи

2. Сестрите Кардашијан, Ким и Клои

3. Дејвид Бекам и неговата сестра Џоан

4. Парис и Ники Хилтон

5. Ријана со нејзиниот брат Рори Фенти

6. Меган Треинор и нејзиниот брат Рајан

7. Алесандра Амброзио и нејзината сестра Алин

8. Џејден Смит со неговиот брат Треј

9. Џејмс Франко со своите браќа, Том и Дејв

10. Кендал и Кајли Џенер

11. Браќата Хемсворт, Крис и Лиам

12. Бијонсе и Соланж Ноулс

13. Сестрите, Џиџи и Бела Хадид