13 познати личности чија кариера тргна на подобро откако го променија изгледот

Кој знае како ќе се одвиваше судбината на нашите омилени славни личности да не се осмелеа да направат драстични промени во својот изглед за еден ден. Навистина, од многу аспекти уникатниот изглед често му помага на овој или оној уметник да се истакне меѓу стотици други и да стане познат.

Памела Андерсон

Џејсон Момоа

Мараја Кери

Џенифер Лопез

Дита фон Тис

Ариана Гранде

Лана дел Реј

Шакира

Никол Кидман

Брижит Бардо

Џенифер Анистон

Селин Дион

Кончита Вурст