15 комбинации од познати личности кои се толку многу слични, иако не се во никакво сродство

Дали некогаш сте гледале филм и одеднаш сфатите дека сте го измешале протагонистот со друг актер?

Ова е прилично нормално и има неколку ликови од филмови и ТВ серии кои се толку слични, што тие би можеле да поминат како роднини. Дали сакате да видите за кого зборуваме? Продолжете со читање!

1. Кристен Стјуарт и Алисија Силверстон

2. Џејм Пресли и Маргот Роби

3. Сара Хајленд и Мила Кунис

4. Кира Најтли и Винона Рајдер

5. Вил Ферел и Чад Смит

6. Ева Мендес и Ешли Греам

7. Зои Дешанел и Кети Пери

8. Блек Чајна и Ники Минаж

9. Џефри Дин Морган и Хавиер Бардем

10. Киану Ривс и Крис Клајн

11. Том Фелтон и Арон Пол

12. Тоби Мегваер и Илајџа Вуд

13. Ферги и Кирсти Алеј

14. Џеред Лето и Кортни Кокс

15. Паз Вега и Пенелопе Круз