15 познати личности кои покажаа како изгледаат во реалниот живот, без филтри или шминка

Во изминатите недели ретко кој земал да се шминка за по дома и секако тоа не преставува никаков проблем. Но, кога станува збор за познатите не сме навикнати да ги гледаме во опуштена варијанта.

Сепак и тие се луѓе и не сакаат секогаш на себе да имаат тони шминка, а некои од нив имаат и „храброст“ својата природна убавина да ја покажат пред светот и да ги мотивираат луѓето да се сакаат себеси.

Алиша Кис

Џенифер Лопез

Џесика Алба

Селена Гомез

Ема Ватсон

Џенифер Анистон

Салма Хајек

Лана дел Реј

Шакира

Лора Препон

Џулија Робертс

Гвинет Палтроу

Камерон Дијаз

Ева Лонгорија

Дру Баримор