15 познати личности кои заработуваат милиони, но нивните автомобили можеби се поевтини од вашите

Со богатство од милиони, очекувате познатите личности да живеат животи полни со гламур и сјај, но некои од нив не го прават тоа. Многу познати луѓе таму го сакаат минималистичкиот начин на живот и трошат само пари за она што е навистина потребно.

Всушност, на некои од најголемите имиња во Холивуд не им пречи да возат автомобили што можат да си ги дозволат повеќето обични луѓе со нормални плати.

1. Камерон Дијаз – Тојота Приус

2. Џастин Тимберлејк – Фолксваген Џета

3. Том Хенкс – Scion xB

4. Џенифер Лоренс – Фолксваген Еос

5. Џеф Безос – Хонда Акорд

6. Бритни Спирс – БМВ Мини Купер

7. Лили Ален – Форд Фокус

8. Даниел Редклиф – Фиат Гранде Пунто

9. Клинт Иствуд – GMC Тајфун

10. Конан О’Брајан – Форд Таурус

11. Кристијан Бејл – Тојота Такома

12. Леброн Џејмс – Jeep Wrangler

13. Бруно Марс – Кадилак Аланте

14. Леонардо Ди Каприо – Тојота Приус

15. Марк Валберг – Тојота Сиена Миниван