15 ситуации во кои познатите личности беа обвинети за големи фотошоп грешки

И покрај тоа што имаат пристап до повеќе шминка од цели продавници познатите личности сепак сакаат да си го средат лицето и телото со малку фотошоп.

Но, малку не значи и добро применет фотошоп. Некои од нив прилично ги утнале работите, а луѓето веднаш решиле да им гледаат сеир во грешките.

1. Ким Кардашијан има 6 прсти на нозете

2. Стотици прсти на Клои Кардашијан

3. Вратата на Кендал Џенер малку се искривила кај стомакот

4. Палецот на Ријана малку забегал

5. Линдзи Лохан треба да си повика архтект затоа што ѕидовите не треба да бидат такви

6. Чашата за вино на Бијонсе е малку пијана

7. Бијонсе малку го изместила 6-тото скалило

8. Сагата на вратата на Клои Кардашијан

9. Селена Гомез сакала да додаде волумен на косата, а за тоа страдала вратата од левата страна

10. Несреќниот хоризонт на Аманда Холден

11. Исчезнатата рака на Ким Кардашијан

12. Чудните скали на Линдзи Лохан

13. Тепихот со облини на Миранда Кер

14. Просторот помеѓу нозете на Бијонсе

15. Искривеното огледало на Лејди Гага