17 ѕвезди кои биле дел од популарната серија „Пријатели“, но ретко кој се сеќава на тоа

Култната серија Пријатели беше на малите екрани цели 10 години: од 1994 до 2004 година. За тоа време, неколку десетици холивудски ѕвезди беа дел од неа.

Некои од нив веќе беа супер-популарни (како Бред Пит или Џулија Робертс), но некои од нив својата слава ја стекнаа денес.

1. Бред Пит

2. Гери Олдман

3. Џулија Робертс

4. Хју Лори

5. Чарли Шин

6. Брук Шилдс

7. Шон Пен

8. Бен Стилер

9. Винона Рајдер

10. Алек Болдвин

11. Џовани Рибизи

12. Брус Вилис

13. Дени Де Вито

14. Рис Витерспун

15. Жан-Клод Ван Дам

16. Дакота Фенинг

17. Робин Вилијамс