17 познати личности кои прилично директно им покажаа на досадните папараци дека не ги сакаат

И познатите сакаат да се релаксираат, да уживаат со своите роднини и пријатели, без некој да им дише во врат. Но, цената на славата е таква што и кога одат до продавница се мета на еден куп објективи.

Да се издржи таков притисок за човечката психа е исклучително тешко, па затоа не изненадува што sвездите не сакаат да позираат среќно за фотографи, кога одат во продавница по леб. Наместо тоа, многу од нив смислуваат креативни начини.

Ешли Симпсон и Пит Венц

Кети Пери

Одри Тоту

Леонардо Ди Каприо навистина не сака да биде препознаен

Селена Гомез

Се чини дека Ариел Винтер однапред знаеше дека ќе мора да ја користи торбата за други цели.

Кара Делевињ

Дастин Хофман

Грант Гастин се обидува да изгледа кул

Ники Минаж се завитка во топло ќебе

Џастин Бибер и Брајан Остин Грин користат достапни алатки

Крис Пајн

Роберт Де Ниро се крие зад најновите вести

Кели Озборн

Меган Фокс го користи својот сопруг

Синот на Наоми Вотс знае што да прави

И Џенифер Лоренс едноставно не се замара