18 познати родители и деца чија сличност е видлива дури и од вселената

Дури и пред раѓањето на детето, родителите почнуваат да се расправаат на кого ќе личи. И штом бебето ќе дојде на свет, жестоките дискусии за нивниот изглед повторно се распламтуваат.

Семејствата на познати личности не се исклучок тука. Сепак, се чини дека хероите од оваа колекција никогаш не помислиле да ја доведат во прашање нивната сличност.

Мила Јовович и Евер Андерсон

Гордон Ремзи и Џек Ремзи

Кери Фишер и Били Лурд

Франсис Фишер и Франческа Иствуд

Лиам (Oasis) Галагер и Ленон Галагер

Долф Лундгрен и Ида Лундгрен

Денис Кваид и Џек Кваид

Мишел Монаган и Вилоу Кетрин Вајт

Доналд Сатерленд и Кифер Сатерленд

Јуџин Леви и Ден Леви

Џесика Симпсон и Максвел Дру Џонсон

Арнолд Шварценегер и Џозеф Баена

Џенифер Лопез и Ем Мерибел Ентони

Стив Ирвин и Роберт Ирвин

Леа Томпсон и Маделин Деуч

Роџер Тејлор (Queen) и Руф Тејлор

Џон Ленон со Пол Мекартни и Шон Ленон со Џејмс Мекартни