2 навидум мирни, но застрашувачки видеа од земјотресот од 7,4 степени, кој го погоди Мексико

Во земјотресот што го погоди Мексико вчера попладне загина 6 лица, а особено сериозна беше состојбата во јужниот крајбрежен регион Оахака, каде што беа регистрирани дури 447 афтершокови во првите 6 часа по земјотресот.