20 ретки фотографии од детството на славните личности на кои едвај ги препознаваме ѕвездите 

Во очите на некои луѓе славните личности секогаш биле онакви како што ги гледаме денес, но верувале или не, и холивудските ѕвезди некогаш биле деца! Има некои славни личности кои можеме да ги видиме на екранот дури и пред нивните тинејџерски години, меѓутоа, некои се појавуваат во јавност во нивните 30-ти или 40-ти. Во овие случаи, понекогаш е тешко да ги замислиме нашите сакани актери или пејачи како деца.

Дали некогаш сте размислувале за тоа како изгледале Бијонсе или Дрејк како деца? Во оваа листа, ќе најдете 20 слики од познатите личности кога биле тинејџери, деца па дури и бебиња.

Џек Блек

Двејн Џонсон

Дејвид Боуви

Рајан Ренолдс

Рис Видерспун

Џенифер Анистон

Мејси Вилијамс

Рики Мартин

Селин Дион

Хајди Клум

Алиша Кис

Бијонсе

Мајли Сајрус

Виона Рајдер

Никол Кидман

Хали Бери

Лени Кравиц

Синди Крафорд

Кристина Агилера

Дрејк