20 споредби од крупен кадар кои покажуваат точно колку се сменија познатите личности со годините

Се чини дека токму вчера младата и убава Анџелина Џоли ја играше Лара Крофт. Но, всушност, поминаа скоро 20 години. Се прашувавме како изгледа сега таа, како и другите познати луѓе кои блескаа во 2000-тите.

Џенифер Лопез

Анџелина Џоли

Том Хенкс

Бритни Спирс

Џенифер Анистон

Леонардо Ди Каприо

Линзи Лохан

Рене Зелвегер

Ким Кардашијан

Мајли Сајрус

Никол Кидман

Риз Витерспун

Скарлет Јохансон

Кортни Кокс

Ричард Гир

Лиза Кудроу

Дру Баримор

Џенифер Лоренс

Меган Фокс

Моника Белучи