46- годишна мајка на 7 деца изгледа како нивна постара сестра

Жителка на американската држава Јута успева да изгледа 20 години помлада од својата возраст благодарение на фитнесот и правилната исхрана. Следбениците на 46-годишната Џесика Енслоу на Инстаграм и Тикток веруваат дека таа личи на сопствените ќерки, кои имаат 18 и 26 години. „Изгледаш како нивната постара сестра“, вели еден од коментарите на нејзината фотографија и видео. „Одбивам да верувам дека сте мајка и ќерка“, гласи друг.

Енслоу верува дека тајната на нејзината „вечна младост“ лежи во здравиот начин на живот. Жената стана негова приврзаница на 19 -годишна возраст, кратко по раѓањето на нејзиното прво дете. Според неа, таа се вратила од болница и открила дека не може да ги повлече старите фармерки дури и преку бутовите. После тоа, Енслоу отиде на диета и почна да спортува.

Иако оттогаш жената родила уште шест деца, таа сепак оди во теретана три пати неделно и ја следи нејзината исхрана со овошје и храна богата со протеини и нерафинирани јаглехидрати.