6 причини зошто „Интернетот“ го обожава актерот Вин Дизел

Марк Синклер, познат како Вин Дизел, е една од оние славни личности кои едноставно не можете а да не ги сакате. И покрај тоа што обично игра опасно момче во филмовите, има уште многу повеќе за него. Всушност, има негова сосема друга страна што не можеме да ја гледаме премногу често. Тој е одличен татко и партнер на својата девојка; тој го сака своето семејство и неговите обожаватели, кои исто така ги смета за семејство; а неговите социјални мрежи се исполнети со позитивност. Ох, и тој е исто така обожавател на „Dungeons & Dragons“.

1. Тој е одличен татко

Вин Дизел не го покажува премногу својот личен живот на социјалните мрежи, но кога ќе го стори тоа, неговите објави секогаш се полни со љубов и насмевки, и секој може да каже дека е семеен човек! Тој и неговата партнерка, Палома Хименез, имаат 3 деца: Ханија, Винсент и Полин, и тие се неговиот свет. Тој вели дека неговата гордост кон неговите деца е огромна и дека е горд на нив цело време.

2. Тој е грижлив партнер

53-годишниот актер ја запозна својата партнерка во 2007 година и тие се уште се заедно. Ова покажува колку е посебна нивната врска и дека тие се одличен пар. Во едно интервју, филмската ѕвезда не се воздржа кога зборуваше за своето воодушевување од неговата партнерка: „Јас сум без зборови, таа е зачудувачки убава. Таа е мојата карпа, таа е зачудувачки убава одвнатре. Таа е сè, таа е совршена мајка “, рече Вин Дизел.

3. Изгледот може да лаже, тој е вусшност многу емотивен

Освен што е семеен човек, тој е општо добро момче кое секогаш е насмеано и љубезно за неговите обожаватели кои го сакаат. Тој често објавува уметност направена од фанови на својот Инстаграм профил и никогаш не пропушта прилика да им се заблагодари на своите обожаватели и да ги нарече свое семејство. Неговата понизност е една од многуте работи што му заработија толку голема и лојална база на обожаватели.

4. На крајот на денот, тој сè уште е едно од лошите момчиња во Холивуд

Можеби е сладок, семеен човек но не можеме да заборавиме дека е создаден за улогите на лошото момче што ги игра. Најпознат по улогата на Доминик Торето во франшизата „Брзи и бесни“, тој игра типичен силен, алфа машки тип кој сите го сакаат во филмовите, со слаба точка за пријателите и семејството.

5. Често донира во добротворни цели

Вин Дизел работи многу добротворна работа, а пред само неколку години, тој се здружи со Коди Вокер и тие собраа над 100.000 долари за добротворната организација Пол Вокер. Ова е непрофитна организација за помош при катастрофи, која има за цел да им помогне на луѓето ширум светот кога ќе се појави природна катастрофа.

6. Тој не е само талентиран актер

Вин Дизел не е само одличен актер – тој беше прилично разноврсен забавувач и кога беше помлад. Можеби ќе се изненадите кога ќе дознаете дека тој порано бил брејкденс танчер како тинејџер. Но, неговите таленти не застануваат тука. Актерот е и пејач со одличен глас.