Ако досега не сте купувале облека на старо, овие фотографии ќе ве натераат тоа да го направите уште денес

Многу луѓе редовно посетуваат продавници кои продаваат облека на старо, бидејќи таму можете да најдете уникатни предмети што совршено се вклопуваат во вашата гардероба. И што е најважно, овие работи нема да ве чинат многу.

Ние веруваме дека не треба да трошите многу пари за да ги импресионирате другите со модерна облека. Само погледнете какви работи овие луѓе купиле на старо.

„Само за 6 долари!“

„Ајде на Хаваите“.

 „Вајтинг и Дејвис од 1970 -тите години“.

„Се чувствувам како принцеза“.

„Практични? Не. Гламузорни? Апсолутно“.

„Не знам каде ќе ги носам, но преслатки се“.

„Луј Витон чевли на старо“.

„Не можев да поверувам дека некој би го фрлил ова“.

„Полн погодок!“

„Само уште штитници ми фалат“.

„Викторијански прстен“.

“Буквално се молев да ми се точни“.

„Денес не шијат вакви здолништа“.

„Можам да го комбинирам секако“.

„Како нови“.

„Како да е кроено за мене“.

„Ванс од колекцијата Ван Гог“.